Bakan Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı münasebetiyle trenle seyahat etmek isteyen vatandaşların mağdur olmaması ve yolcu talebinin karşılanması için çeşitli önlemler alındığını söyledi.

Ankara-İstanbul-Ankara arasında işletilen YHT’lerde günlük 16 seferin 18’e çıkarıldığını tabir eden Turhan, “Kurban Bayramı binaenaleyh artan yolcu talebinin karşılanması için ek YHT seferleriyle yolcu kapasitesi 2 bin 500 insana çıkarıldı. YHT seferleri Ankara’dan 11.15’te, İstanbul Söğütlüçeşme’den saat 17.00’de hareket edecek.” diye konuştu.

Turhan, TCDD Taşımacılık tarafından ek YHT seferlerinin yanı sıra bölgesel ve ana hat trenlerinin de kapasitelerinin ek vagonlarla arttırıldığını lisana getirerek, şu haberleri verdi:

“Bölgesel ekspreslerde 15 bin ek koltuk ile konvansiyonel trenlerde 28 bin 500 koltukluk kapasite artışı sağlandı. Ek vagonlarla İzmir Mavi Tren, Konya Tren ile Şark, Güney Kurtalan, Vangölü, Erciyes, Toros, Fırat ve Pamukkale ekspreslerinin kapasitesi 13 bin 500 kişi artırıldı. Ayrıyeten yataklı vagonlarda da 120 yataklık kapasite artışı sağlandı.”

TCDD Taşımacılık’ın vatandaşların rahatlıkla bayram programı yapabilmesi ve gidiş-dönüş biletlerini alabilmesi için YHT’lerde 15 gün olan ileri tarihli bilet satışının 25 güne çıkarıldığını aktaran Turhan, konvansiyonel trenler için bu tarihin bir ay olarak belirlendiğini kaydetti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/ekonomi/yhtlere-kurban-bayrami-icin-ek-sefer-6003831

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here