Şekillendirici aletlere maruz kalan saçlar vakitle doğal nem istikrarını kaybeder ve yıpranarak parlaklığını kaybeder. Yıpranmış ve hasar görmüş saçlar devirle uzamama üzere bir grup meselelerle da karşılaşabilir. İşte yıpranmış ve uzamayan saçlar için tavsiyeler…

SAÇ UZATMA TAVSİYELERİ

LAVANTA YAĞI

Esansiyel birçok yağ saçlar için besleyici ve onarıcı güce sahiptir. Lavanta yağı saçların uzamasına yardımcı olur ve kaybolan saçların tekrar çıkmasını sağlar. Lavanta yağı epeyce keskin bir yağdır. Bu nedenle bir ölçü lavanta yağı ile zeytinyağı yahut hindistan cevizi yağını karıştırabilirsiniz. Saç diplerinden uçlarına gerçek sürerek bu önümü saçınızda 1 saat bekletmeniz ehliyetli. Mühlet ahir ılık su ile durulayabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI

Tabiatın bir mucizesi olan zeytinyağı, sadece zeytinyağlı ve salatalarda değil saçlarda da tesirli sonuçlar ile son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır. Zeytinyağı saçların uzamasını hızlandırır. Saçlara parlaklık verir ve gerekli nem nispetini sağlar. Yıpranmış saçlarda onarıcı tesiriyle kepek sıkıntısını da ortadan kaldırır.

Saçlarınıza yetecek ölçüde zeytinyağını cezvede hafif ısıtın. Saç diplerinizden uçlarına kadar her yerine zeytinyağını sürün. Saçınıza bir duş bonesi yahut streç sinema sararak maskenin tesirini arttırın. Bir saat sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada 1-2 kere yapabilirsiniz.

Menşe : https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/uzamayan-saclar-icin-ne-yapmali-neler-saci-uzatir-szcu7/ 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here