Uyku Apnesi Tedavisi ile Uykuda Ölümden Kurtulun.!

0
1471

Uyku Apnesi Tedavisi ve Horlamaya Çözüm

Uyku apnesi nedir ? nasıl anlaşılır ? Uyku apnesi tedavisi için özel tıp merkezleri gün geçtikçe artıyor. Her 100 kişiden 5’i uyku apnesi ve horlama sorunu sendromunu yaşıyor. Masum gibi görünen Uyku apnesi ve horlamaya çözüm arıyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyarak horlamaya ve uyku apnesi çözümü için detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gece uyku apnesi belirtileri;

Horlama, Ağız kuruması, Boğaz kuruması, sık sık idrara çıkma, uykuda terleme, özefageal reflü yani uykuda mide ağıza geliyor ve uykuda aşırı hareketlilik var ise özellik ile uykuda bacaklar sürekli hareket ediyor, uykuda huzursuzluk, uykuya dalma sorunu ve uykuyu sürdürmede bozukluk gibi sorunlar uyku apnesi belirtileridir.

Uyku Apnesinin Getirdiği kalıcı rahatsızlıklar ve uyku apnesinin neden olduğu değişiklikler; kalp büyümesi, kalp krizi, kalp ritim bozukluğu, kalp yetmezliği, kaygı duymak, kilo alma sorunu, kilo verememek sorunları, özefageal reflü, pisikoloji bozukluğu, sık sık idrara çıkma, sık sık unutkanlık, uyanınca baş ağrısı,

Uyku apnesi

“Kilo vermeyi engelliyor”

Gündüz uyku apnesi belirtileri;

Uykuya doyamama, Yorgun uyanma, uyanınca baş ağrısı, gün boyu konsantrasyon bozukluğu, sık sık unutkanlık, hafıza sorunları, dikkat azlığı, gün içinde sinirli olmak ankisiyete, her an kaygı duymak, pisikoloji bozukluğu, depresyon bozukluğu, cinsel isteksizlik, kilo alma sorunu veya kilo verememek sorunları uyku apnesi belirtileri’dir.

Uyku apnesi belirtileri uykuda solunumun 10 saniyeden fazla durması ile ortaya çıkar. Eğer 1 saat içinde 5 defa yada daha fazla nefesiniz, solunumunuz duruyor ise ciddi bir problem ile karşı karşıyasınız demektir.

Uykuda kan oksijeninin düşmesi ile kalp ritim bozukluğu, yüksek tansiyon, kalp büyümesi, kalp yetmezliği, kalp krizi ve felç gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Uyku apnesi testi

uyku apnesi tedavi merkezleri, uyku laboratuvarlarında 1 gecelik uyku apnesi testi yapılmaktadır, horlama sorunu için tek kişilik odalarda ve teknisyenler ile uyku apnesi testi ile horlama şiddetinin ve uyku apnesi nin neden olduğu değişiklikleri yani bozuklukları tespit ederek Uyku apnesi tedavisi ve horlama tedavisi için kişinin gerekli detayları ile çözüme gidiyorlar.

” Uyku apnesi kesin olarak çok etkili bir şekilde tedavi olur “

Uyku Apnesi Tedavisi ile Uykuda Ölümden Kurtulun.!
Uyku Apnesi Tedavisi ile Uykuda Ölümden Kurtulun.!

Uyku apnesi tedavisi

Uyku apnesi hastalığına yakalanan hasta, gece ev ortamında uyku apnesi cihazı sayesinde uyuyabiliyor. Bu şekilde cihaz ile uyuma esnasında uykuda solunum durması önlenir. Kan oksijen düzeyleri düzelir ve uyku apnesi hastalığı yaşayan kişinin uykuda solunum durmasının önüne geçilerek uyku sürecini tam olarak tamamlar.

uyku apnesi cihazı basıncı ayarlayabilen bir hava kompresörü yardımı ile burundan verilen basınçlı hava sayesinde solunum yolunun daralmasını ve tıkanmasını önlemiş olmaktadır.

 

Uyku apnesi tedavisi ile ilgili aramalar ile Sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • uyku apnesi için hangi doktora gidilir
 • uyku apnesi nedir belirtileri nelerdir
 • uyku apnesi cihazı
 • uyku apnesi testi
 • uyku apnesi tedavisi
 • uyku apnesi nedenleri
 • uyku apnesi neden olur
 • uyku apnesi için hangi doktora gidilir
 • uyku apnesi ameliyatı
 • uyku apnesi cihazı
 • uyku apnesi nedenleri
 • uyku apnesi tedavi merkezleri
 • uyku apnesi nedir belirtileri nelerdir
 • uyku apnesi belirtileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here