”UEFA Kupası’nda bir hedefimiz var”

0
24

Geçen seri gösterdiği performansla dikkat çeken sarı-siyahlılar, Muhteşem Ligi 5’inci sırada tamamlayarak tarihinde birinci sefer UEFA Avrupa Ligi’nde uğraş etmeye hak kazandı. Malatya’da 16 yıl sonra bir ekibin Avrupa kupalarında uğraş edecek olması kentte büyük heyecan yarattı. Yeni Malatyaspor, UEFA Avrupa Lig’i 2’nci Eleme Tipi’nde Slovenya temsilcisi Olimpija Ljubljana ile karşı zıdda gelecek. Olimpija Ljubljana ile yarın saat 20.00’de Yeni Malatya Stadı’nda karşılaşacak sarı-siyahlı kadronun teknik yöneticisi Sergen Yalçın basın içtiması düzenledi. Yalçın, kendilerini kuvvetli bir periyodun beklediğini kaydederek şunları söyledi:
“3 kulvarda birden savaş etmek, erken dönemi açmak sahiden oyuncuların işini biraz zorlaştırıyor. Önümüzde uzun bir vakit var. Çok hazır olduğumuzu söylenemez, şu an hazır değiliz lakin bu maçı 6 haftalık hazırlıkla oynayacağımızı daha evvel de belirtmiştim. Rakibimiz nispetin düzgün gruplarından bir tanesi, onlara da değer duyuyoruz. Fakat fikrimiz bu çeşitte düzgün bir savaşımız olursa, geçebilirsek bundan sonraki tipe yeni katılan oyuncularımızla birlikte hem fiziki hem oyunsal manada çok daha hazır bir Malatyaspor olabilir diye düşünüyorum. Zira daha katılacak oyuncular da var kadroya. Şu anda onların hazırlıklarını yapıyoruz idareyle liderle birlikte. O yüzden bu maç bizim için de kıymetli bir maç. Sonucunu kestirmek sıkıntı ancak Yeni Malatyaspor olarak âlâ başlamak istiyoruz. Cins atlamak istiyoruz. UEFA Kupası’nda da bir gayemiz var. Daha evvel de söylediğim üzere küme aşamasına kalabilirsek bizim için önemli bir muvaffakiyet olacak diye düşünüyorum. Aktarımlarda de gereksinime nazaran oyuncu bulmak çok güçlükle. Biliyorsunuz oyuncu rakamları da çok yüksek. O doğrultuda hem idare hem biz yanlışsız, nokta oyuncuları getirmek istiyoruz. Bu da kolay olmuyor biraz vakit alıyor lakin lig başına kadar iddia ediyorum, tam oturaklı, hazır bir kadro haline geleceğiz.”

“İYİ ŞEYLER BAŞARIRIZ”

“BEN ÇOK FAVORİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”
Bir gazetecinin rakipleri Olimpija Ljubljana’nın teknik yöneticisi Safet Hadzic’in maçta kendilerini favori göstermesine yönelik açıklamasını hatırlatması üzerine, “İki ayaklı maçlarda bu tıp açıklamalar oluyor, bu türlü açıklamalar yapıyor teknik yöneticiler. Çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Oynanmayan bir müsabakanın çok favorisi olduğunu kabul etmiyorum. Kendi liginin, devletinin uygun kadrolarından. Maçın ben çok favorisi olduğunu düşünmüyorum. Talihler yüzde 50’ye 50” diye cevap verdi.

MURAT YILDIRIM: UEFA KOLAY OLMAYACAK
Yeni Malatyaspor’un orta saha oyuncusu Murat Yıldırım da şık bir kamp devri geçirdiklerini belirterek, “Hazır bir biçimde buraya geldik. Hoş bir heyecan var. Ümit ediyorum ki Malatya halkı ve taraftarında da bu heyecan vardır. Birinci resmi maçımız UEFA’da ve kolay olmayacak. Ne kadar maçın favorisi olarak gözüksek de her şey saha da belirli olur. Biz savaş edip maçı kazanmak ve rövanşta avantajlı durumda olmak istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.