Trabzonspor, Harika Lig’in 4. haftasında 15 Eylül’de meydanında Gençlerbirliği ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, bugün saat 17.00’de yaptığı antrenmanla devam etti. Antrenmanın son kısmında Caleb Ekuban ile Ivanildo Fernandes’in yaşadığı sakatlık moralleri bozdu. Edinilen habere nazaran Caleb Ekuban’ın ayak tarak kemiğinde kırık oluştu ve başarılı futbolcu yaklaşık 1.5 ay alanlardan uzak kalacak. Teknik yönetici Ünal Karaman idaresinde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan antrenmanda  pas çalışmalarının akabinde çift kale maç oynandı. Antrenmanda memleketlerinin ulusal kadro kamplarında konum alan Novak, Sörloth, Hosseini, Uğurcan, Abdulkadir Parmak’ın yanı sıra sakatlığı bulunan ve tedavisi devam eden Abdülkadir Ömür ile Yusuf Sarı yan almadı.

STURRIDGE, KAMİL AHMET VE ONAZI GRUPTAN MÜNFERIT ÇALIŞTI

Bu arada Gençlerbirliği maçıyla bordo-mavili forma ile birinci maçına çıkması beklenen lakin hafif sakatlığı bulunan Daniel Sturridge’nin yanı sıra sakatlıktan yeni çıkan Kamil Ahmet ve Onazi, antrenmanın birinci kısmının akabinde ekipten munfasıl olarak çalıştı.

EKUBAN VE IVANILDO DEVAM EDEMEDİ

Antrenmanın son kısmında yapılan çift kale maç sırasında ise yaşanan sakatlık keyifleri kaçırdı. Bir konumda Ivanildo Fernandes ile Caleb Ekuban birbirlerine sert girince iki futbolcu da konumda kaldı. Uzun müddet tedavileri yapılan oyunculardan Ivanildo Fernandes sekerek meydandan ayrılırken, Ekuban ise sol ayak bileği sarılı biçimde sahayı terk etti. Ekuban’ın ayak tarak kemiğinde kırık oluştuğu ve yaklaşık 1.5 ay meydanlardan uzak kalacağı öğrenildi.

Kaynak Sözcü

Bu mevzu Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here