Toprak Razgatlıoğlu Japonya’da ilki yaşayacak

0
18
Türkiye Motosiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran Toprak, 42’ncisi Japonya’da düzenlenecek tertibin final ayağı Suzuka 8 saat yarışında piste çıkacak birinci Türk sporcu unvanını elde edecek.

Kawasaki Fabrika Ekibi’nin sporcusu Toprak’ın Suzuka Pisti’ndeki yarışta grup arkadaşları İngiliz pilotlar Jonathan Rea ve Leon Haslam olacak.

Ulusal sporcu, 24-25 Temmuz tarihlerinde Kawasaki ZX-10RR motosikletiyle testlere katılacak. Toprak, 26 Temmuz Cuma günü ise gerçekleştirilecek sıralama yarışlarında piste çıkacak. 27 Temmuz Cumartesi günü özgür antrenmanların akabinde, 28 Temmuz Pazar günü TSİ 05.30’da 8 saatlik Suzuka yarışı start alacak.

Toprak Razgatlıoğlu, Suzuka 8 saat yarışının kendisi için bir hayal olduğunu belirterek, “Bu benim hayalimdeki kadro. Her vakit hazırım. Suzuka 8 saat hayranı olmama karşın, birinci kez dayanıklılık yarışına çıkacağım. Jonathan Rea ve Leon Haslam ile tıpkı kadroda olduğum için çok şanslıyım. WSBK ile en büyük fark, lastiklerin Bridgestone olmasıdır.” diye konuştu.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/skorer/toprak-razgatlioglu-japonyada-ilki-yasayacak-6004357

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.