Sural’ın öldüğü kazanın davasında iddianame kabul edildi

0
17

Alanyaspor’un Çek futbolcusu Josep Sural’ın 29 Nisan gecesi deplasman dönüşü kadro arkadaşlarıyla bindikleri VIP minibüsle geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetmesinin akabinde minibüs sürücüsü hakkında ‘taksirle vefata ve yaralanmaya neden olma’ cürmünden hazırlanan iddianame, Alanya 1’nci Ağır Ceza Duruşması tarafından kabul edildi. Birinci duruşma Alanya 1’nci Ağır Ceza Duruşmasında 27 Ağustos’ta görülecek.

İddianamede, hakkında ‘taksirle mevte ve yaralanmaya neden olma’ cürmünden dava açılan minibüs sürücüsü 40 yaşındaki Esat A.’dan kazada yaralanan oyunculardan İsaac Sackey ve Djilma Campos’un şikayetçi oldukları belirtildi. Kaza tespit tutanaklarına nazaran Esat A.’nın aracın suratını, aracın yük ve teknik özellikleriyle görüş, yol ve hava durumu kaidelerine uyarak sürüş yapmadığı ve süratli gittiği tutanakta taraf aldı. İddianamede, kazanın tek taraflı olduğu, sair bir kişinin kazada tesirinin bulunmadığı vurgulanarak, tek kusurun araç sürücüsünde olduğu belirtildi. Ayrıyeten Sackey ve Campos’un da yalın tıbbi müdahale ile giderilmeyecek biçimde yaralandığı kaydedildi. Kazada araçtaki Steven Caulker, Wanderson Baiano, Papiss Demba Cisse ve Welinton Souza ise şikayetçi olmadı.

“Hız yapmadım”

Esat A’nın iddianamede geçen sözünde, “18.30’da Kayseri’den yola çıktık. Kaza ise gece saat 02.00’de meydana geldi. Caulker’in ‘hızlan’ ikazına rağmen sürat yapmadım” dediği öğrenildi. İddianamede, “Yolcuların tabirlerinde araç şoförünün kaza öncesi yahut sırasında uykulu ve dalgın vaziyette olduğuna yönelik rastgele bir beyana rastlanılmadı” malumatına de nokta verildi.

1 kişinin öldüğü kazaya ait davada minibüs sürücüsü Esat A. hakkında 2 yıldan 15 yıla kadar mahpus cezası isteniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.