Yılmaz Büyükerşen, “Sadece iktidar partileri değil bütün belediyeleri kapsayan bir içtima oldu. Kişisel olarak rastgele bir belediyeyi maksat alan bir konuşma olmadı” dedi.

Gazetecilerin işten çıkartmalarla ilgili sorusuna Adana Büyükşehir Belediye Yöneticisi Zeydan Karalar, “İşten çıkartmalar siyasi değildir” karşılığını verdi.

Karalar içtimanın umumisi için “Çok yararlı oldu, çok memnun olduk. Gergin hava bittiği için şad olduk” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer ise, “Toplantılar devam ederse yarar sağlanacağını düşünüyoruz. Biz sonuç almak istiyoruz. Ekonomik olarak dertler yaşıyoruz” tabirlerini kullandı.

Seçer, Mersin’deki sular yönetiminde 36 personelin performans nedeniyle işten çıkarıldığını Büyükşehir’de kimsenin işten çıkarılmadığını gelgelelim bunun büyütüldüğünü belirtti.

Yılmaz Büyükerşen, büyükşehir belediyelerinin sıkıntılarını içeren evrakların da Cumhurbaşkanı ve bakanlara iletildiğini açıkladı.

İMAMOĞLU’NDAN ERDOĞAN’A CEVAP

Ankara’da yapılan içtima sonrasında açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, içtimanın verimli geçtiğini ve birincisi gerçekleştirilen içtimanın devam etmesi gerektiği açıklamasında bulundu.

“İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

İmamoğlu, “Verimli bir buluşma oldu. Sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyoruz. Bir yarkurul teklifimiz oldu. Kendileri kabul etti. Hem CHP hem Ak Partililerden oluşan bir komite kurulması cephesinde bir karar verildi. Karşılıklı sorular soruldu. Sayın bakanlar da karşılık verdiler. Tümüyle güzel bir başlangıç” dedi.

İmamoğlu, Erdoğan’ın “Biz ne işçiyle uğraştık, ne araçlarla. Birebir hassasiyeti bekliyorum” sözüne “Biz hassasız. Kimi kast etti bilmiyorum açıkçası” biçiminde karşılık verdi.

AYRINTILAR GELİYOR…

Kaynak Sözcü

Bu mevzu Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here