Bayanlar ve özellikle ergenlik döneminde olan çocuklar için sivilce sorunu en büyük sorunlardan bir tanesi. Sivilce çıkmasını engellemek için pek çok ilaç bulunmakta. Ancak sivilceye engel olmak için doğal yöntemler de mevcut. Üstelik bu yöntemler evde kolaylıkla uygulanabilir.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki sivilceye engel olmak için kullanılan ilaçların hemen hemen tamamı bir dizi tahlilden sonra doktor tarafından verilmekte. Bununla birlikte bu sivilce ilaçlarının pek çok da yan etkisi olduğu biliniyor. Bu ilacı almak için doktorunuza başvurduğunuzda doktorunuz size tüm sorumluluğu üstlendiğinize dair bir evrak imzalatıyor. Bunun sebebi ise size yazdığı bu sivilce ilacının aslında çok önemli yan etkilerinin olması.

Sivilce tedavisi – Öncesi ve sonrası

Sivilce İlaçlarının Kullanımı

Bilindiği gibi sivilce ilaçları her gün düzenli olarak kullanılan haplar. Bu hapların kullanılması vücudun doğal dengesini bozuyor. Örneğin bu hapları kullanmaya başladığınız andan itibaren vücutta bulunan fazla yağlar ter gibi atılmaya başlıyor. Bu da ciltte kuruluk, dudak çatlaması gibi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Ancak bu sonuçlar sadece fiziki sonuçlar. Her insanda görülmese de bu ilaçlar bazı insanlar üzerinde psikolojik olarak da etki bırakıyor. Bu etki zaman zaman intiharın eşiğine kadar insanları götürmekte. Sivilce ilaçlarını kullanan insanlar arasında intihar eğilimi azımsanmayacak kadar çok görülmekte. Bu bakımdan sivilce ilacı kullanmaya başlamadan önce çok dikkatli olunması gerekiyor. Ayrıca hamile kadınların bu ilaçları kesinlikle kullanmamaları gerek.

İlaç kullanmak yerine sivilceye engel olmak için evde uygulayabileceğiniz çok basit bir yöntem var. BU yöntemle sivilcelerin çıkmasına kolaylıkla engel olabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan limon kolonyası ve bebek pudrası. Sivilcenin çıkmasını hissettiğiniz anda pudra ile kolonyayı karıştırıp misket büyüklüğüne bir macun kütlesi yapıp sivilce çıkacağını tahmin ettiğiniz yere sürüp sabaha kadar beklettiğinizde sabah kalktığınızda burada hissettiğiniz ufak acının da kaybolduğunu göreceksiniz. Ancak bu uygulamayı yaparken püf nokta sivilcenin henüz çıkmadan önce bu uygulamanın yapılması. Çıktıktan sonra yapılırsa işe yaramıyor.

Sivilceye engel olmak için yapılan bu macunun yaptığı görev ise oldukça basit. Sivilce çıkan bölgeye bu macunu sürdüğünüzde o bölgenin hava ile olan temasını kapatıyorsunuz. Bir de kolonyanın temizleyici etkisi işin içinde olunca bu bölgede sivilce çıkması engellenmiş oluyor. Bunu yüzünüze istediğiniz kadar ve istediğiniz sıklıkla yapabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmamakta.

Bu Haberle ilgili ne düşünüyorsun ?