Ana Sayfa featured Sakaryaspor ile ilgili Amedspor'un Suç Duyurusu Red Edildi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu Red Edildi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un suç duyurusu sonuçlandı. 2. lig Beyaz grupta 2018-2019 sezonu ilk yarısında Sakaryaspor’un ev sahipliği yaptığı karşılaşmada, Maçın devre arasında olaylar çıkmıştı. Stadyum skorbordun’da güvenlik güçlerinin güneydoğu’da terör örgütlerine düzenlediği operasyonlar ile birlikte tüm stad’da ÖLÜRÜM TÜRKİYEM şarkısını dinletmişti.

Sakaryaspor ile Amedspor arasında oynanan maç sonrası, Amedspor oyuncuları ve yöneticileri saldırıya uğrayarak darp edilmişti. Olaylar sonrası Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan Amed sportif faaliyetler adına meclis kararı ile suç duyurusunda bulunmuştu.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi veren, Dtso avukkatlarından Şivan Cemil Özen, yaşanan olayların suçlu yada suçlularının bulunması talep etmişti. “Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Nefret ve ayrımcılık suçu” gibi suçlardan soruşturma başlatılmasını ile birlikte cezalandırılmalarını istedi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu Red Edildi.
Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu Red Edildi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu

Şivan Cemil Özen verdiği dilekçesinde Stadyumun skorbord’unda hangi görüntülerin yer alacağı, hangi müziklerin çalınacağına klüp yönetiminin sorumluluğundadır. Maç sırasında ve maç bitiminde çalınan müziklerin Sakaryaspor’un tribününde yarattığı kin ve nefret sonucu olduğunu da ekleyerek Yönetimi işaret etmişti.

Başından sonuna kadar Sakaryaspor klüp yönetimini suçlayan Özen, “Sakaryaspor Klüp yönetiminin centilmenliğe sığmayan bu davranışların maç öncesi ve sonrası klüp yönetimi’nin tercihi olduğu çok açıktır.

Sakaryaspor yönetimi’nin, hangi uygulamaların Sakaryaspor ile Amedspor oyuncuları ve taraftarını kardeşilik zemininde bir araya getireceğini, hangi davranışların gerilim ve çatışmayı alevlendireceğini bilmemesi, öngörmemesi mümkün değildir” dedi.

1
Cumhuriyet Savcılığı Sakaryaspor Davası Kararı

Yapılan başvuruyu değerlendiren savcılık, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrikveya aşağılama” yönündeki suç unsurlarının oluşmadığını belirterek, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Olaylar ile ilgili düşüncelerinizi sayfanın altında yer alan yorum serbest bölümünden yapabilirsiniz…

Fenomenhttps://www.fenomenhaber.com/
Yurtdan ve Dünyadan Edindiğim Bilgileri ile Fenomeni olacağınız haberleri sizlere Ulaştıran yazarımız Fenomen Haberci sizler için her zaman Haber Peşinde. Dikkat.! Sizde % 💯 Fenomeni Olabilirsiniz ✌

Bu Haberle ilgili ne düşünüyorsun ?

Fenomen Haber

Tam 1 ton esrar ele geçirilmişti… O sürücü hakkında flaş karar!

 Batman'da alınan ihbar üzerine durdurulan bir TIR'da yapılan aramada,  plastik borular arasına gizlenmiş 1 ton esrar ele geçirilmesinin ardından ...