-3.3 C
New York
Perşembe, Kasım 14, 2019
Ana Sayfa featured Sakaryaspor ile ilgili Amedspor'un Suç Duyurusu Red Edildi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu Red Edildi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un suç duyurusu sonuçlandı. 2. lig Beyaz grupta 2018-2019 sezonu ilk yarısında Sakaryaspor’un ev sahipliği yaptığı karşılaşmada, Maçın devre arasında olaylar çıkmıştı. Stadyum skorbordun’da güvenlik güçlerinin güneydoğu’da terör örgütlerine düzenlediği operasyonlar ile birlikte tüm stad’da ÖLÜRÜM TÜRKİYEM şarkısını dinletmişti.

Sakaryaspor ile Amedspor arasında oynanan maç sonrası, Amedspor oyuncuları ve yöneticileri saldırıya uğrayarak darp edilmişti. Olaylar sonrası Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan Amed sportif faaliyetler adına meclis kararı ile suç duyurusunda bulunmuştu.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi veren, Dtso avukkatlarından Şivan Cemil Özen, yaşanan olayların suçlu yada suçlularının bulunması talep etmişti. “Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Nefret ve ayrımcılık suçu” gibi suçlardan soruşturma başlatılmasını ile birlikte cezalandırılmalarını istedi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu Red Edildi.
Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu Red Edildi.

Sakaryaspor ile ilgili Amedspor’un Suç Duyurusu

Şivan Cemil Özen verdiği dilekçesinde Stadyumun skorbord’unda hangi görüntülerin yer alacağı, hangi müziklerin çalınacağına klüp yönetiminin sorumluluğundadır. Maç sırasında ve maç bitiminde çalınan müziklerin Sakaryaspor’un tribününde yarattığı kin ve nefret sonucu olduğunu da ekleyerek Yönetimi işaret etmişti.

Başından sonuna kadar Sakaryaspor klüp yönetimini suçlayan Özen, “Sakaryaspor Klüp yönetiminin centilmenliğe sığmayan bu davranışların maç öncesi ve sonrası klüp yönetimi’nin tercihi olduğu çok açıktır.

Sakaryaspor yönetimi’nin, hangi uygulamaların Sakaryaspor ile Amedspor oyuncuları ve taraftarını kardeşilik zemininde bir araya getireceğini, hangi davranışların gerilim ve çatışmayı alevlendireceğini bilmemesi, öngörmemesi mümkün değildir” dedi.

Cumhuriyet Savcılığı Sakaryaspor Davası Kararı

Yapılan başvuruyu değerlendiren savcılık, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrikveya aşağılama” yönündeki suç unsurlarının oluşmadığını belirterek, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Olaylar ile ilgili düşüncelerinizi sayfanın altında yer alan yorum serbest bölümünden yapabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kaçak elektriği önleyen panoyu söktüler

Dağıtım ortamında bulunan vilayetlerde kayıt dışı tüketimi yüzde 80’den yüzde 54’e indiren Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Nusaybin ...

Makyaj malzemesi sandığı yapıştırıcıyla gözlerini yapıştırdı

Hadise, merkez Osmangazi kazasında meydana geldi. Edinilen malumata nazaran, 3 yaşındaki Havvanur A., mektepten dönen ablasının çantasını ...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında

Akşener'in konuşmasından satır başları:Dün devletimizin muhatap kılındığı küstahlık, yaşadığımız tüm tartışmalarımızın artta bırakılmasını ...

Sağlık Bakanı açıkladı: Grip aşıları ne zaman dağıtılacak?

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı yazılı açıklamada, örtülü meydanlarda daha çok vakit geçirilen kış aylarında, başta mevsimsel grip olmak ...

Recent Comments