Kabaran saçlar için çözümler

Cilt tipine göre pek çok farklı saç tipi bulunmaktadır. Kuru saçlara sahip olan kişilerin saçları nem eksikliğinden dolayı daha çabuk kabarmaktadır. Bu yüzden saçlarınıza gereken nemi, dışarıdan takviye etmeniz gerekmektedir. Saçlarınızın kabarmaması için duş sırasında şampuan sonrasında saç kremi ve saç maskesi kullanarak saçlarınızın elektriklenmesini ve kabarmasını önleyebilirsiniz. Saç kurutma şekliniz de saçlarınızın kabarmasına neden olabilmektedir. Saçlarınızı kuruturken öne eğilerek kurutmak yerine saçlarınızı bir fön tarağı ile geriye tarayarak kabarmasını önleyebilirsiniz. Kabaran saçlar için yağ uygulamaları da yaparak saçınızın kabarmasını önleyebilirsiniz.

Argan Yağı İle Bakım

Kabaran ve çabuk elektriklenen saçlarınıza yağ uygulayarak nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Duş sonrasında saçınızda kalıcı olacak durulanmayan saç bakım yağlarından alarak saçınıza yedirebilirsiniz. Bu şekilde saçınızın gün içerisinde kabarmasını ve elektriklenmesini önlemiş olacaksınız. Kabaran saçlar için yağ olarak keratin içerikli yağları da tercih edebilirsiniz. Keratin hem saçlarınız besleyecektir hem de daha parlak gözükerek elektriklenmesini engelleyecektir.

Saçlar neden elektriklenir?

Kauçuk tabanlı ayakkabılarda saçların elektriklenmesine neden olmaktadır. Oldukça ilginçtir fakat kauçuk tabanlı ayakkabılar elektriği topladığı için saçlarınızın kabarmasına neden olmaktadır. Elektriği vücuda yayan bu ayakkabılardan dolayı saçlarınızda etkilenmektedir. Bu ayakkabılar yerine deri ayakkabıları tercih ederek de saçlarınızın elektriklenmesini önleyebilirsiniz. Bir diğer çözüm yolu ise anti statik spreylerdir. Bu spreyleri de duş sonrasında kullanarak saçlarınızdaki elektriklenmeyi önleyebilirsiniz.

Saçlarınızın kabarmasını önleyin

Ekstra olarak kullandığınız, fön makinasının kalitesiz oluşu da saçlarınızın kabarmasına neden oluyor olabilir. Kullandığınız tarak şekli ve tarama şekliniz de saçlarınızı etkileyecektir. Saç kabarmasını önlemek için kurutucu kâğıtlar da kullanılmaktadır. Bu kâğıtlar saçlarınızı taradıktan sonra tarağınızı temizlemek ve sarmak içindir. Tarağınızdaki fazla elektriği bu kurutucu kâğıtlar sayesinde alabilirsiniz. Bu şekilde de saçlarınızın elektriklenmesini ve kabarmasını engelleyebilirsiniz.

Bu Haberle ilgili ne düşünüyorsun ?