Saç dökülmesi için bitkisel öneriler

0
18

Günümüzde önemli saç dökülmesi sorunu yaşayanlar saç ektirme üzere tedavi yollarına başvurmaktadır. Bayanlara orantıyla erkeklerde sık rastlanılan saç dökülmesi kelliğe kadar gidebilir. Uzun devirli saç dökülmeleri önemli rahatsızlıklarının habercisi olabilir. Bir beşerde günde ortalama 100 tel saç dökülmesi alışılagelmiş sayılır. Saç teli ortalama 5-6 yıl yaşar ve devranla dökülür. Saçlarınızı tararken yahut duş sırasında fazlaca saçınız dökülüyorsa kesinlikle eksper bir doktora başvurmanız gerekebilir. Bazen genetik faktörlerde saç dökülmesine yol açmaktadır. Tertipli beslenme, uyku üzere faktörler saç dökülmesi meselenizi büyük nispette azaltabilir. Önemli sıhhat meselelerinden kaynaklanan saç dökülmesi sorununuz yoksa hanede bitkisel saç bakım maskeleri ile saçlarınızın sıhhatle uzamasına, dökülmesinin engellemesine velev yeni saç telleri çıkmasını sağlayabilirsiniz. Hanede yapılan bitkisel maskeler saçları onarırken tekrar ışıl ışıl parlamasını ve saçın gereksinimi olan nemi ve bakımı kazanmasını sağlar. Öyleyse saç dökülmesi için bitkisel neler yapabiliriz devamı metnimizde.

1.SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI MASKE TANIMI

Tüm saç tipleri için gönül rahatlığı ile uygulayabileceğiniz yumurta maskesi içeriğindeki bol ölçü protein ile saçlarınızı besleyecek zeytinyağı ile saçlarınız nemlenirken limonun içerdiği yüksek nispetteki c vitamini ile saç derisindeki gözenekler açılacak ve tıpkı devranda saç deriniz rahatlayacaktır.

Gereçler;

– 1 yumurta
– 1 bardak süt
– 3 yemek kaşığı zeytinyağı
– 2 yemek kaşığı limon suyu

Yapılışı;

Yumurtayı kırıp çırpın ve üzerine vesair materyalleri ek edin. Saç diplerinize masaj yapar üzere güzelce derinize nüfuz etmesini sağlayın. Bu maskeyi bir bone yardımı ile kapatın ve yaklaşık 20 dakika sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

2.SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI MASKE TANIMI

Muz maskesi içeriğindeki vitamin ve minerallerle saçın doğal yapısına kavuşmasını saçların nemlenmesini ve gürleşmesini sağlar.

Materyaller;

– 2 adet olgunlaşmış muz
– 7-8 damla badem yağı

Yapılışı;

Muzu çatalla ezerek badem yağını ek edin ve karıştırıp saç diplerinize nüfuz etmesini sağlayın. Saçınıza bir bone yahut havlu sararak 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulamanız yerinde olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.