Türkiye’nin birinci otobüs firması Kamil Koç resmen el değiştirdi. 1000 araçlık filosu bulunan Kamil Koç’un Flixmobility GMBH’ye devri için Yarışma Kurumu’na müracaat yapılmıştı. Yarışma Kurumu ise başvuruyu inceledi ve şirketin Flixmobility GmbH’ye devrini onayladı.

İşte Yarışma Kurumu tarafından yayımlanan o karar:

Kamil Koç 2013 yılında Actera Group’a 65 milyon dolara satılmıştı. Actera Group’un başında İsak Antika bulunuyor. Şirketin merkezi İstanbul’da.

“ÇOK HEYECANLIYIZ”

Geçtiğimiz günlerde ittifakla ilgili değerlendirmede bulunan FlixMobility Kurucusu ve CEO’su Jochen Engert, “Kamil Koç’u ailemize katarak Türkiye seyahat pazarında yeni bir periyot başlatacağımız için çok heyecanlıyız.

Biz FlixBus olarak herkes için çevreci ve akıllı bir seyahat deneyimi sunma vizyonuyla hareket ediyoruz ve yenilikçi ruhumuzu, akıllı teknolojik hizmetlerimizi ve yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızı Türkiye’deki otobüs yolcularına sunarken, Kamil Koç’un neredeyse yüz yıllık deneyim ve malumatından faydalanacağımız için mesuduz. Mevcut eser ve hizmetlerle ilgili yapacağımız değerlendirmelerin akabinde, müşteri deneyimini uygunlaştırmak için sefer ağımızı daha da genişletmeye, doneye dayalı tahlillerimiz ve algoritmalarımızla tarifelerimizi müşteri taleplerine nazaran güzelleştirmeye odaklanacağız. Teknoloji platformumuz ve öteki yeniliklerimizle Türkiye’deki otobüs yolcularına iyi maliyetli, yüksek kaliteli ve daha bütüncül bir seyahat deneyimi sunacağız” sözlerini kullanmıştı.

TÜRKİYE’NİN BIRINCI KARA YOLCU TAŞIMA ŞİRKETİ
1926 yılında kurulan Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Türkiye’nin birinci kara yolu yolcu taşıma şirketi olarak 93 yıldır faaliyetlerine devam ediyor. Kâmil Koç yekun 67 vilayet, 271 kazada ve 861 bilet satış noktası bulunuyor. Firmanın ortalama bin 100 araçlık filosu bulunuyor. Şirket 2020’de bin 800 araçlık filoyla 30 milyon yolcuya hizmet vermeyi hedefliyor. Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında mekan alıyor.

Kaynak Sözcü

Bu bahis Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here