Makyaj her devir kusurları kapatmaz. O denli ki kimi fondötenler ciltte kuru bir görünüme sebep olur ve günün ahir pul pul dökülebilir. Bu da ciltte renk değişimlerine sebep olabilir. Bu meselelerle karşılaşmamak için öncelikle kapatıcı gücü yüksek lakin cildi çok ziyade yormayan bir fondöten kullanmak gerekir. Pürüzsüz bir makyaj pratiği için öncelikle pürüzsüz bir cilde sahip olmanız gerekir. Sivilce ve siyah noktalarla dolu bir cildi makyajla pürüzsüz bir hale getirmek çok uğraş gerektirir. Bakımlı bir cilde hafif bir makyaj uygulayarak porselen üzere bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte pürüzsüz makyaj teknikleri…

PÜRÜZSÜZ MAKYAJ TEKNİKLERİ

MAKYAJ ÖNCESİ CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

Pürüzsüz bir makyaj tatbikinin en kıymetli püf noktası bakımlı bir cilt. Öncelikle cildine bir tonik uygulayarak mütenasip bir yüz nemlendiricisi kullanabilirsin. Bu küçük püf nokta makyaj öncesi cildinizde kalkan vazifesi görerek cildinizin makyajdan korunmasına neden olur. Tonik ile ciltteki yağ ve kir arındırırken sonrasında kullanılan nemlendirici pürüzsüz bir ten makyajı için cildinize ön hazırlık sağlayacaktır. Kullanılan nemlendiricin cilt tarafından çabucak emilen yapıda olması makyaj sonrası cildinizde çokça yağlı bir görünüm olmasını mahzurlar.

TESIRLI BİR FONDÖTEN

Ten makyajınızın temel taşı fondötendir. Bu nedenle pürüzsüz bir ten makyajı için öncelikle yeterli bir fondöten seçmeniz gerekebilir. Cilt tonunuza mütenasip bir fondöteni cildinize eşit ölçüde sürerek pürüzsüz bir ten makyajı elde edebilirsiniz. Cildinize makyaj uygularken bunu konutunuzun yahut ofisinizin bir zaviyesinde değil ışık alan bir ortamda yapmalısınız zira dışarıya çıktığınızda yüzünüzde şayet bir makyaj görünümü olabilir. Tıpkı fondöten seçimi yaparken de fondöteni gün ışığı alan bir yanda denemelisiniz. Fondötenin cilt renginize iyi olması değerlidir. Aksi takdirde yüzünüz ve boyun kısmınız birbirinden farklı renklerde görülebilir. Bu görünüm doğallıktan uzak ve yapay bir görünüm verebilir.

Kaynak Sözcü

Bu Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here