Prefabrik ev modelleri, gereken izinler, fiyatları

0
9776

Prefabrik ev yasal izinler hakkında bilinmesi gerekenler Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları 2017

Prefabrik Nedir; Prefabrik inşaat veya hazır prefabrik ofis yaptırmak istiyorsanız ve nereden başlayacağınızı iyi bilmelisiniz.

Bu haberimizde Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları hakkında bilgi ve teknik özellikler ile birlikte Tek Katlı Prefabrik Evler mi daha iyi yoksa Dublex Prefabrik evler mi daha avantajlı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Prefabrik yaptırmak isteyenler Prefabrik ev yasal izin ve izinleri almadan önce bilinmesi gerekenler hakkında bilgileri yazımızın devamında yer almaktadır. Sizlere tavsiyemiz yazımızı baştan sona dikkatlice okuyarak. Prefabrik yaptırmadan önce tüm bilgileri eksiksiz öğrenebilirsiniz.

Prefabrik konut için gerekli olan belge ve zorunlu olduğunuz izinler hakkında tüm detayları bilmeniz dahilinde yıkım gibi tatsız olaylarla karşılaşmadan Prefabrik evinizde huzurla oturabilirsiniz.

Bu kuralları yerine getirmediğiniz taktirde prefabrik yapı için yıkım cezası ve büyük cezalar yer almaktadır.

Prefabrik ev yasal izinleri içinde hangi soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz konulara kısaca bir göz atalım.

Prefabrik ev yaptırmak istiyorum diyor iseniz aşağıdaki maddeleri mutlaka okumalısınız.

prefabrik ev belediye izinleri,
prefabrik ev belediye masrafları,
prefabrik ev ruhsat işlemleri,
prefabrik ev için gerekli izinler fiyatları,
arsaya prefabrik ev yaptırmak istiyorum,
prefabrik ev ruhsat harçları,
prefabrik ev için belediyeden alınacak izinler,

Prefabrik nedir?

Prefabrik nedir? Prefabrik kısaca anlamını ingilizce den almıştır.  Asıl anlamı Prefabrike olarak bilinmektedir.

İngilizce “pre” güzel Türkçemize çevrildiğinde ön demektir fabric ise yapı anlamındadır yani Ön – Yapı yapılmasını istediğiniz konutun ön yapısı manasına gelmektedir.

Prefabrik inşaat, Prefabrik ev yada prefabrik ofis yaptırmak için gerekli yasal izinler hakkında bilgilerimizi paylaşmadan önce herhangi gibi bir yapı firması olmadığımızı ve deneyimli bir bilgiye dayalı konumuzda prefabrik ev yaptırmak için gerekli izinler hakkında bilgilerimizi sizlerle paylaşacağız.

Prefabrik ev modelleri, Fiyatları, prefabrik ev fiyatları ile ilgili, prefabrik ev fiyatları, en ucuz prefabrik ev fiyatları, 2 el prefabrik ev fiyatları, dubleks prefabrik ev fiyatları, ikinci el prefabrik ev fiyatları, ahşap prefabrik ev fiyatları, prefabrik ev modelleri, prefabrik ev fiyatları,
Prefabrik ev modelleri, Prefabrik inşaat fiyatları, prefabrik ev fiyatları ile ilgili, prefabrik ev fiyatları, en ucuz prefabrik ev fiyatları, 2 el prefabrik ev fiyatları, dubleks prefabrik ev fiyatları, ikinci el prefabrik ev fiyatları, ahşap prefabrik ev fiyatları, prefabrik ev modelleri, prefabrik ev fiyatları, prefabrik ofis;

Prefabrik Ev Modelleri  ?

Arsası olan belkide bir çok aile arsaya prefabrik çelik ev yaparak değerlendirmek yada ihtiyaçlarınızı karşılamak için Prefabrik ev modelleri bulunmaktadır. 

Prefabrik ev fiyatları ve Prefabrik ev yasal izinler tamamen bütçenize göre hazırlayabilirsiniz. Hazır yapı olması malzemenin kalitesine göre ayarlayabilirsiniz. Peki neler yapmak gerekir, ucuzu mu? Yoksa sağlam mı?

Bütçesine göre olanı satın almayı tercih edeceğiniz bir prefabrik için hazırlık yapmak önemli bir noktadır.

Yeriniz müsait ise 20 bin liraya da Prefabrik yapabilir, 150 bin liraya kadar Prefabrik yapmak mümkün.

Prefabrik ev fiyatları hesaplı ve portatif olarak kurulumu olduğundan ve prefabrik ruhsatı sorulmayan mahallerde cazip olarak ta görüldüğünden bir hayli talep görmektedir.

Peki En Ucuz Prefabrik yapıyı almak mantıklı mı yoksa teknik özelliklerini mi tercih etmeliyiz bunlara geçelim.

Prefabrik Ev Yaptırmak için gerekli izinler ?

Prefabrik ev yaptırmak için, prefabrik ev yasal izinler yaptıracak olduğunuz şehir imar durumu gibi konularda farklılık gösterebilir. Prefabrik Ev izinleri almak için öncelikle bağlı olduğunuz belediyelerden tam ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda genel anlamlı ve ortalama fiyatlar verilmiştir.

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var eğer bir Prefabrik ev modeli gördünüz ve Prefabrik ev fiyatları sizin için makul geliyor ise arsanıza kurulum yapmadan önce gerekli izinlerin ne olduğu hakkında bir bilgilere ihtiyacınız bulunmakta.

Prefabrik Çelik Ev bulunduğunuz bölgenin belediyesine başvuru yaparak arsanızın imarının olup olmadığını öğrenmeli ve Prafabrik ev ruhsatı almanız gerekmekte aksi taktirde Prefabrik ev yapmak size çile getirebilir.

1- Arsam var Prefabrik ev her arsaya yapılabilir mi ?

prefabrik ev için belediyeden alınacak izinler; prefabrik ev belediye izinleri almadan önce yapmak istediğiniz arsanın imarlı bir arsa olması gerekiyor.
İmara açık arsa varsa şartlar dahilinde prefabrik ev yapabilirsiniz tabi ki olmayan tarla tapulu arsanıza prefabrik ev yapmak istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

2- Tarlaya, prefabrik ev yaptırabilir miyim ?

Tarla tapulu arsanız var ve Tarlaya Prefabrik Ev Yaptırmak istiyorsunuz bunun için prefabrik yapılacak tarla yola cepheli değilse o tarlaya prefabrik yaptırmak yasal olarak mümkün değil.

Türkiye’de Kadastrol müdürlüğü önünde cephesi olan tarlalaya yüzde 5 imar izni veriyor ama maksimum yapacak olduğunuz konut 250 metrekare üstünde izin vermiyor.

Yani kadastro müdürlüğü yola ön cepheli olmak şartı ile 5 bin metrekarelik tarlası olan vatandaşa sadece en fazla 250 metrekare yapabileceğiniz kadar prefabrik ev izni veriyor.

3- Prefabrik inşaat yaptırmak için alacağım arsa da nelere dikkat etmekliyim ?

Prefabrik inşaatı için arsa almak istiyorsanız önce imar durumunun hakkında belediyeden bilgi alınması gerekiyor. Ayrıca arsanın elektrik su ve kanalizasyon gibi altyapı ihtiyaçlarının karşılandığını öğrenerek prefabrik inşaat yaptırmadan önce emin olabiliriniz. İlgili belediyeden arsanızın yeterliliklere bakmak arsayı alırken size önemli noktada bilgi verebilmektedir.

4- Prefabrik ev Ruhsatı işlemleri nasıl yapılır ?

Ruhsat işlemleri için belediyelerin farklı uygulamaları bulunmakta. Bu neden ile ruhsat işlemleri için gerekli evrakları Prefabrik konut yapılacak belediyeye danışarak öğrenmeniz gerekmekte. prefabrik evi yapacak bir firma ile anlaşarak yaptırmak mantıklı sonuç olarak belediyeler prefabrik yapı dahi olsa sizden bir proje istiyor ve firmalar devreye girerek daha önce hazırlattırdıkları projeler ile yardımınıza koşuyor. Anlaştığınız firmadan statik hesap dosyası ve mevcut projeyi almanız yeterli olacaktır. proje işiniz hal olduktan sonra basit ama sağlam bir temel betonu dökülür ve ruhsat işlemlerine bulunduğunuz bölgenin belediyesine başvurarak yapabilirsiniz.

5- Prefabrik Yapı ruhsatı kaç yıllık ve kaç kere alınır ?

Prefabrik Ruhsatı yalnızca 1 defa verilmektedir. Yani mevcut imarlı arsanıza 1 kere yapabilir ve 5 yıl süre ile kullanabilirsiniz. Ve bu 5 yıl içinde projenin tamamlanması gerekiyor. yani normal şartlarda prefabriki kaldırmanız gerekiyor fakat bir çok belediye 5 yıl sonrasında ise süre uzatılabiliyor.

6- Prefabrik Evi yapacak firmayı seçerken nelere dikkat edilmesi gerekenler ?

Prefabrik evi yaptırmadan önce o firmanın güvenilirliğini ve sunduğu hizmetleri incelemenizde fayda car. Görüştüğünüz firmanın ev hazırlarken kullandığı makinaları de bu noktada önem arz ediyor firma eğer seri üretim yapıyorsa yapılan kaynaklara göz ucuyla bile baksanız usta kendini belli eder. bir çoğumuz hatta bayanlar bile kaynağın ne olduğunu artık günlük hayatta karşılaştığı objelerden anlayabiliyor. Karar vermeden önce firmanın showroom’unu gezerek yapılan işçiliği ve üretim tesislerinin analizi için imalathanesini görmek isteyin.

7- Prefabrik Ev için Konut Kredisi kullanılabilir mi ?

Mevcut arsanız var yada prefabrik ev yapmaya uygun bir arsa aldınız. Prefabrik konutu yapacak firmayıda buldunuz ve anlaştınız. Sıra evi yaptırmaya geldi ve ancak maddi olanaklarınız sizi konut kredisi kullanmayı düşünüyor bu noktada imdadınıza Prefabrik Ev Yaptırmak için Konut Kredisi veren bankalar koşuyor eğer kkb puanınız yani kredi değerlendirme puanınız kredi kullanmaya izin veriyorsa bazı bankalar prefabrik konut kredisi veriyor.

8- Prefabrik ev yaptırmak ne kadar tutar ?

Şunu bilmelisiniz ki Prefabrik Konut sektöründe 68 metrekare ve 2+1 olan prefabrik evler ortalama 18 bin liradan başlıyor. Prefabrik ev büyüdükçe fiyatlarda yükseliyor yani 155 metrekarelik prefabrik ev modelleri 55 – 60 bin lira civarlarına kadar yükseliyor. Ortalama en çok tercih edilen ise 98 metrekare tek katlı prefabrik ev ortalama piyasası 30 bin lira civarı oluyor. bu paylaştığımız tutarlar içerisinde prefabrik ev belediye masrafları hariç sadece konutun malzeme ve kurulumu gibi ücretlerdir.

9- Prefabrik Ev Yaptırırken Extra Masraflar ?

Prefabrik ev yaparken karşılaşılan masraflar genellikle evrak masrafları imar izni ve ruhsatlar için ilgili belediyeye ödenen imar ve ruhsat masrafları miktarlarıdır, prefabrik ev belediye masrafları projeye başlamadan önce öğrenmeniz gereken önemli unsurlardır.

Ayrıca Prefabrik ev temeli beton ve hafriyatı masrafları bulunmakta.

Prefabrik temeli Prefabrik evin modeline yani metre karesine betonun yüksekliğine ve işçilik ücretleri bölgelere göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Prefabrik konut yaparken ufak tefek diğer masraflar da prefabrik evin montaj aşamasında oluyor.

Prefabrik yapınızın kurulumunda işçilerin gıda ve konaklama masrafları anlaştığınız firma size yıkabilir kısacası yapı firması misafirliğe geliyor, bu 15 günlük sürede hesaplarınıza dikkat etmelisiniz.

Ayrıca Prefabrik konutlar sadece kaba iş, işçilik ve malzemeden oluşuyor buda yine anlaştığınız firmaya göre değişebiliyor ancak incesini sizin yaptırmanızda fayda var. Bunlar mutfak dolapları, tuvalet ve banyo fayans, zemin döşemesi yani parke vs. bu işlemlerde işi yapacak ustaların işçilikleri çok önemli faktörler.

Prefabrik yapının taşınması; Prefabrik evinizi firmadan yapılacak arsanın alanına getirilmesi için nakliye masrafını yaptıran alıcı tarafından karşılanır.

10- Prefabrik ev modelleri neler ?

Prefabrik ev modelleri; kurulum yapılacak arsanın durumuna göre tek katlıdan prefabrik çok katlı prefabrik, 2-el dubleks prefabrik ev fiyatları ayrıca villa tarzından ahşap modellerine kadar geniş bir sekmente sahiptir.

Bütçenize ve zevkinize göre bazı modellere göz atabilirsiniz. Prefabrik ev icin gereken evrak masraflari hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz.

Prefabrik ev için yapılması gereken izinler

İmar işleri müdürlüğünden Prefabrik yapılacak alan için imar durum dilekçesi,

Tapu ve kadastro müdürlüğünden, Güncel Tapu Kaydı,

Bulunduğunuz il yada ilçe Belediyesinden, Harita Plan Örneği,

Hisseli arsa yada araziniz var ise, Hisseli tapularda prefabrik yapı için diğer hissedarlardan alınması gereken Muvafakatname (Noter Onaylı olması gerekmektedir.)

Uygulamada kullanılacak, Prefabrik yapmak istediğiniz evi seçmelisiniz (Prefabrik Ev Satan Firmalar’dan)

son olarak ise prefabrik ev için Statik, Mimari ve Elektrik Projeleri

https://www.youtube.com/watch?v=F-_6sO0DoL8

arsaya prefabrik ev yaptırmak istiyorum, prefabrik ev yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler, prefabrik ev için gerekli evraklar, ucuz prefabrik ev, 2 el prefabrik ev fiyatları izmir, prefabrik temeli, prefabrik ev kredisi veren bankalar, arsama prefabrik ev yaptırmak istiyorum, prefabrik ev fiyatlari, prefabrik ev nedir, prefabrik evin ruhsat işlemleri nasıl yapılır, ev modelleri 2016, arsaya prefabrik ev yapmak, tarlaya prefabrik ev yapılabilir mi, prefabrik ev için imar izni, prefabrik fiyatları 2016, tarla ev modelleri, prefabrik ev temeli, prefabrik ev temeli nasıl yapılır video, ağaç ev yapmak için ruhsat, 2. el prefabrik ev, prefabrik evlerin iç görünümü, prefabrik ev için arsa, ev yaparken belediyeye ödenen para,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here