OKUL EĞİTİMİ ALANINDA YAPILAN YANLIŞLAR.

Merhaba Sevgili fenomenhaber.com okurları, okul eğitimi ve eğitim sistemi nasıl olmalı?

Ben Matematik ve Pedagojik Eğitimci Uzman Psikolog Uzmanı Erkan ŞEN, bu günden itibaren eğitimde en iyisi için görüş, düşünce, araştırma ve çalışmalarımı sizlerle paylaşacağım. Bazen bilmediklerimizi bazen de bilip de kabul etmek istemediğimiz gerçekleri sizlere anlatacağım.

Türkiye eğitim, öğrenci merkezli eğitim genel konuları ile alakalı bilmeniz gereken ve çocuğunuzun eğitim alanında nasıl yanında durmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Çalışmalarım doğrultusunda hazırladığım yazılar ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Sizler ile paylaştığım bu bilgiler, eğitimde en üst yöneticilerden öğrenci, öğretmen ve velilere kadar her kesimden eğitim içinde bulunanları yakın olarak ilgilendiriyor olacak.

12377902_943143015765451_5171144749981366919_o

Eğitim ve Eğitim Sistemi

Türkiye eğitim konusunda, Dillere replik olmuş olan ‘Eğitim Şart’ cümlesini ‘Doğru Düzgün Eğitim Şart’ olarak değiştirir isek pek de yanlış yapmış olmam.

Her anne baba için çocukları değerlidir kimse zarar gelsin istemez ama biliyor musunuz bu güne kadar uygulanan eğitim sistemimizde çocuklarımız bir çok yanlış uygulamaya maruz kaldılar.

Tabi bu arada sıkıntı yalnız eğitim sisteminde değil, eğitim adına doğru bilinç ve eleştiriye sahip olmayan, hak ve özgürlüklerini bilinçli kullanamayan toplum olmamızdan da kaynaklanıyor.

şelale Elma

Bir çok meslek gruplarında çürük elma telafisi yapılabilir ama maalesef öğretmenlikte buna tahammül hiç olmamalıdır. Velilerimizin eğitimciye saygısının, eğitimcilerin de velilere sevgisinin hızla azaldığı bu dönemde herkesin eğitim olgusunu tekrar düşünmesi kaçınılmazdır.

 

 

 

Eğitim sistemi herkesin bildiği ama uygulamada yüzde doksanımızın sıkıntı yaşadığı ailede bebek iken başlayan ve yaşam sürdükçe bitmeyen öğrenim sürecidir. Önemli olan bu eğitim sistemi sürecinde çocuklarımıza ne anlattıklarımız değil nasıl davranışlar sergileyip öğrettiklerimiz çok önemlidir.

Pırıl pırıl bir zihne ve parlak bir zekaya sahip olan en kıymetli varlıklarımız olan evlatlarımızı, bilinçsiz, sorumsuz ya da yanlış bilinçler ile biz körleyip onların ilerleme konusunda engel olarak sadece bizim gibi olmaları için çalışıyoruz.

İşte yanlış yapma maratonuna en büyük yanlışla başlamış olduk, bundan sonra karneler hepimizin karnesi, Türkiye’nin eğitim durumu ve Türkiye’nin başarı seviyesi hepimizin eseri olacak.

5866291d9d872acb68cb6b0a959cf62e

Bunları düzeltmeye başlamak için geç kaldık daha da gecikmeyelim. Eğitim adına her şeyi 16 yıllık akademik tecrübem ve araştırmalarım ile daha detaylı olarak bu köşeden sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Saygılarımla

Eğitimci Uzman Psikolog Erkan ŞEN

 

sakarya-etut-merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here