Maduro, La Guaira kentinde katıldığı bir aktiflikte yaptığı konuşmada, kendisinin salahiyetiyle, hükümetinin ABD Yöneticisi Donald Trump hükümetinden üst seviye yetkililerin aylardır temas halinde olduğunu doğruladı.

Devlet Lideri Maduro, hükümetiyle ABD arasında saklı görüşmelerin yapılmasına ait “Aylardır Donald Trump hükümetiyle benim başkanlığını ettiğim Bolivarcı hükümet arasında, benim yetkim altında, Kuzey Amerika imparatorluğuyla aramızdaki çatışmaya bir tahlil bulabilmek için çeşitli görüşmeler yapılıyor.” diye konuştu.

Direkt ABD’ye işaret etmeksizin Maduro, “Sizlere bir sır vermek istiyorum, bunu benim için saklayın zira kimsenin bilmemesi gereken bâtın mahallerde, saklı görüşmeler yapıldı. Elbette temas halindeyiz ve temas halinde olmaya devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, dün Venezuela hükümetinin iki numaralı ismi olarak bilinen Kurucu Meclis Yöneticisi Diosdado Cabello, Trump idaresine yakın bir şahısla kapalı görüşmeler yaptığı savlarını yalanlamıştı.

TRUMP’A YANLIŞ HABER VERİYORLAR

AA’nın haberine nazaran; Maduro, Venezuela’nın egemenliğini her devir savunacağına vurgu yaparak, “Eğer Devlet Lideri Donald Trump bir gün önemli bir halde konuşmak ve bu çatışmayı düzenlemek için bir plan yapmak isterse biz müzakere etmek ve tahlile ulaşmak için her devir hazırız. Fakat şayet bize saldırırsanız biz de yanıt veririz.” halinde konuştu.

Bu arada, ABD Lideri Trump, düzenlediği basın içtimasında kendisine sorulan Maduro hükümetiyle görüşüp görüşmediği sorusuna, “Temas halindeyiz, Venezuela’da çeşitli temsilcilerle görüşüyoruz.” formunda yanıt vermişti.

Öte yandan Maduro, ABD’li kimi yetkililerin Trump’a Venezuela hakkında yalan söylediklerini, bu durum üzerinden Venezuela’ya karşı atakların ve yaptırımların uygulandığını kelamlarına ekledi.

Kaynak Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here