Liverpool’dan Türkiye’de anlamlı hareket

  0
  5

  2019 UEFA Üstün Kupa maçı öncesi son çalışmasını bugün Vodafone Park’ta yapan Liverpool’un antrenmanında hoş anlar yaşandı.

  UEFA Vakfı’nın yaptığı “Ampute evlatlar eşitlik için Harika Kupa’da” çalışması kapsamında ampute evlatlar, Liverpoollu futbolcular ile birlikte antrenman yaptı. Mohamed Salah evlatlarla hususî olarak ilgilenirken, öbür futbolcular da evlatlar ile birlikte top sektirme antrenmanı yaptı.

  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile UEFA’nın iş birliği sonucunda yapılan çalışma, Harika Kupa sürecinde birçok kere göz önüne getirilecek.

  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yöneticisi Arif Ümit Uztürk, bu hususî çalışmayla ilgili olarak UEFA’ya yaptığı açıklamada, “UEFA Harika Kupa’nın bizim devletimizde düzenlenecek olması ve bizim ampute futbolcularımızın bu tertibin bir kesimi yapılması bizi çok bahtiyar etti. 14 Ağustosta, futbolun birleştirici gücünün en değerli örneklerinden birini tecrübe edeceğiz. Tüm gruplara, izleyicilere ve konuklarımıza UEFA Muhteşem Kupası finali için buraya gelmeleri ismine güzel geldin diyoruz” tabirlerini kullandı.

  Kök : https://skor.sozcu.com.tr/2019/08/14/liverpooldan-turkiyede-anlamli-hareket-1363735/ 

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.