Kadınlar arasında çok çeşitli saç tiplerine sahip olanlar vardır. Bu saç tipleri arasından kuru saçlar, çok çabuk kabarıp elektriklenmektedir ve mat bir görünüme sahiptir. Bu mat görünümü engellemek için saçlarınıza ihtiyacı olan nemi vermek için duş sırasında şampuan kullanımından sonra saç kremi kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem saçlarınızın kurumasını hem de kabarıp elektriklenmesini engellersiniz. Bunun için  kuru saçlar için canlandırıcı saç maskeleri uygulayabilirsiniz.

Bu maskelerden biri olan sirke maskesini rahatlıkla evinizde yaparak kullanmanız mümkün. Bu maske için malzemeler;

  • 2 yemek kaşığı sirke
  • İki damla zeytinyağı
  • Yarım su bardağı saf su
Kuru saçlar için canlandırıcı bakım maskeleri

Sirke içerisine zeytinyağını ve suyu katarak güzelce karıştırın. Saç diplerinize bu maskeyi masaj yaparak yedirin ve saçınızda bir süre bekletin. Saçlarınız bu karışımı iyice emdikten sonra ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi devamlı olarak haftada bir kez uygulayın ve birkaç ay içerisinde sonuç alacaksınızdır. Saçlarınız daha sağlıklı ve canlı gözükecektir.

Kuru saçlar için saç bakım maskesi

Canlandırıcı Saç Bakımı Maskeleri

Canlandırıcı saç maskeleri arasında yumurta ve zeytinyağı maskesi de etkili ve kısa sürede sonuç veren bir maskedir. Bu maske için bir yumurtanın sarısının içerine zeytinyağını ekleyiniz ve saçlarınıza kür olarak uygulayınız. Bu kürü haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız sağlığına kısa sürede kavuşacaktır ve daha hızlı uzayacaktır. Daha canlı ve parlak saçlara sahip olabilmek için saçlarınıza olabildiğince ısı uygulamaktan uzak durmalısınız. Yüksek ısı saçlarınızın matlaşmasına neden olmaktadır ve odlukça zarar vermektedir. Saçların koparak kırılmasına neden olmaktadır. Saçlarınızı olabildiğince ısıl işlemlerden uzak tutarak bakım maskeleri uygulayınız. Bu şekilde daha parlak saçlara sahip olacaksınızdır. Kuru saçlar için canlandırıcı saç maskeleri arasından sirke ve yumurta maskelerinden birini tercih ederek devamlı şekilde uyguladığınızda kolaylıkla sonuç göreceksinizdir.

Bu Haberle ilgili ne düşünüyorsun ?