Kurban Bayramı Tatili Bakan Avcı Açıkladı

Kurban bayramı tatili hakkında açıklama yapan bakan Nabi Avcı

0
1863

Kurban Bayramı Tatili hakkında, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya’nın Demre İlçesi’nde Likya Birliği’nin en önemli altı kentinden biri olan Myra Antik Kentin limanı Andriake Antik Kenti’nde yapılan ve restorasyonu tamamlanan Likya Uygarlıkları Müzesi’nin açılışına katıldı. Açılışta, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, diğer protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler yer aldı.

Kurban bayramında otller şimdiden %80 -90 doldu
Kurban bayramında otller şimdiden %80 -90 doldu

Açılışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Nabi Avcı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığını hatırlattı. Bu kararın iç turizme hareketlilik getirdiğini kaydeden Bakan Avcı, “Erken açıklanması da sektör tarafından çok iyi karşılandı. Onun sonuçlarını da alıyoruz. Geçen yıl erken rezervasyon miktarı 4 milyonken, bu yıl 4 milyonu geçti. Ramazan Bayramı’nda bunun 4 milyon 300 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Şu anda doluluk oranı yüzde 80’e yaklaşmış gözüküyor. Bayramda yüzde 90- 95’e çıkacağı tahmin ediliyor. Ekonomik hareketlenme bekleniyor. İnşallah tatilin yalnız otellere değil, Kücük esnafımıza da yansımasını arzu ediyoruz. Bu turizm hareketinin esnafımıza da olumlu yansıyacağını umut ediyoruz” dedi.

 

2016-2017 eğitim öğretim öncesi uzun tatil ile başlayacak.
2016-2017 eğitim öğretim öncesi uzun tatil ile başlayacak.

Yine Okullarda Yeni Yıl Takvimine denk geliyor.

Benzer bir takvime denk gelen Kurban Bayramı tatilini 9 güne çıkarılabileceğini aktaran Bakan Avcı, “Zannederim Bakanlar Kurulu, aynı konuda okulların açılmasının hemen arkasından olacağı için daha erken bir açıklama olabilir. Dolayısıyla Eylül ayında da Kurban Bayramı münasebetiyle bir hareketlilik bekliyoruz. Özellikle turizm işletmecilerimize bu bayramı iyi değerlendirmelerini, fiyat politikalarını ona göre ayarlamalarını, iç turizmi hareketlendirecek fiyat ayarlamaları yapmalarını buradan hatırlatmak istiyorum. İnşallah bu hareketliliğin sadece otellere değil, sokaktaki, turizm merkezlerindeki esnafımıza da yansımasını arzu ediyorum. Bazı ilave tedbirlerimiz de var” diye konuştu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.