Korkusuz Korkak sinemasının konusu şöyle: Bir şirkette masa başı bir işte çalışan ve yoksul bir adam olan Mülayim, kirasını bile ödeyememektedir. İş arkadaşları tarafından ezilen ve mesken sahibi tarafından konuttan atılmakla karşı zıdda kalan Mülayim tam bu periyotta ölümcül bir illete yakalandığını öğrenir. Hekim 6 ay sonra öleceğini, son günlerini dilediği üzere yaşamasını tavsiye eder.

Birden değişen Mülayim iş arkadaşları ve patronu tarafından ezilmek bir yana, kendisi patron üzere davranmaya başlar. Mahalleye bırakılmış bir bomba ile oyuncak üzere oynayıp, patlattığı için bombacı Mülayim lakabı takılır. Fakat bu arada aldığı son piyango biletine büyük ikramiyenin çıktığını öğrenir. Altı ay ömrü kaldığını düşünerek, tüm parasıyla bir umumi tuvalet yaptırır. Bu arada mafya pederi Ayı Abbas ile Mülayim arasında uğraş başlayacaktır.

Ölmek için 6 ay beklemeye sabredemeyen Mülayim, Sansar Selim aracılığıyla kendisini öldürmek üzere Gaddar Kerim’i meblağ. Kerim, Abbas’ın adamlarını bertaraf eder. Bu arada aslında çok sağlıklı olduğunu, tabibin bir kusur yaptığını öğrenen Mülayim artık eskisi üzere korkusuz değildir. Hemşire Sevil Mülayim’e yardımcı olur lakin Mülayim korkusunu engelleyemez. Etrafındaki herkesi, kendi tuttuğu ve kimliğini bilmediği kiralık katil sanmaktadır. En ahir Gaddar Kerim ve Ayı Abbas tarafından sıkıştırılan Mülayim tuhaf bir halde her ikisinin elinden de kurtulacaktır.

KORKUSUZ KORKAK SINEMASININ OYUNCU TAKIMI

Kemal Sunal (Mülayim Sert)
Turgut Özatay (Ayı Abbas)
Ayşin Atav (Sevil)
Nejat Gürçen (Patron)
Zafer Önen (Müdür)
Hikmet Taşdemir (Gaddar Kerim)
Istek Pekkutsal (Memur)
Belkıs Dilligil (Melek)
Hakkı Kıvanç (Hakkı)
Aynur Akkum (Esin)
Renan Fosforoğlu (Doktor)
Süper Durukan (Sansar Selim)
Zeki Alpan (Nuri Amca)
Muzaffer Nebioğlu (Mehtap)
Yavuz Şeker (Amorti Kazım)
Kamer Sadık (Mülayim Ters)
Remziye Fırtına (Bedia Hanım)
Yadigar Ejder (Tetikçi)
Yaşar Şener (Basın)
Ajlan Aktuğ (Topal Hüsnü)
Orhan Çoban (Kör Hamza)
Süheyl Eğriboz (Mahalleli)
Yusuf Çağatay (Mahalleli)
Celal Yonat (Arap)
Zeki Tüney (Ayı Abbas’ın Adamı)
Erdoğan Seren (Ayı Abbas’ın Adamı)
Kadir Kök (Gerzek Hamdi)

Kaynak Sözcü

Bu husus Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here