Karsan, 8 metre sınıfının yaratıcısı olan ve bu sınıfın en değerli modelleri arasında taraf alan Atak’ı yeniledi. Karsan Atak’ın 2. jenerasyonu, orijinal dış tasarımı ve LED gündüz farlarıyla çağdaş bir görünüm ortaya koyarken, üstün teknolojiyle donatılmış yeni sürücü kabiniyle konforda çıtayı daha yükseğe taşıdı.

Yenilenen dış dizaynıyla yoluna aralıksız devam edecek

Keskin bakışlı yatay farları, kavisli ön burnu ve “L” formlu yuvalar içerisine yerleştirilmiş LED gündüz farları ile sportif bir ön dizayna kavuşan yeni Atak, üç modülden oluşan ön tamponu sayesinde servis maliyetlerini düşürürken, kolay ve süratli servis müdahalesi sunarak maksimum verimliliğe odaklanıyor. Yeni Atak’ın art dizaynında bulunan ızgara detayları ve parlak siyah meydana konumlandırılmış dikey LED farları şık görünümü tamamlıyor. Yeni Karsan Atak’ta başkaca, operasyonel kârlılığı merkeze alan geliştirmeler de sunuluyor. Tasarım olarak tek noktadan müdahalenin kolaylaştırıldığı yenilenen Atak’ta, böylelikle servis edilebilirlik sağlanarak aracın süratli bir biçimde yoluna devam etmesi mümkün kılınıyor.

Herkes için maksimum konfor sunuyor

8 metre sınıfının öncüsü Karsan Atak’ın iç kısmı ise hem yolcular hem de kaptanlar için birçok teknolojik ve ergonomik yenilik sunuyor. Elektrikli ısıtmalı yan aynalarla birlikte satışa sunulan Atak’ın, VDV (Alman Taşımacılar Birliği) standartlarına müsait ergonomik izole sürücü kabininde birinci bakışta sportif yeni direksiyon tasarımı, kullanıcı dostu tuş tertibi ve 6 tarafa ayarlanabilen sürücü koltuğu göze çarpıyor. Kneeling özelliği (Şasi Yana Yatma), engelli rampası, USB girişleri ve Wi-Fi donanımlarıyla yolcuların hayatını kolaylaştıran Karsan Atak, yenilenen yolcu koltuklarıyla da konforlu bir seyahat sunarak standartları yükseltiyor.

Çevreci ve güçlü yeni nesil motor

Yeni Atak’ın 4.5 litrelik FPT NEF4 turbo dizel motoru 186 HP güç üretirken, 680 Nm tork sunarak gücüne güç katıyor. Euro VI emisyon seviyesine sahip bu motor, çevrecilikte de son teknolojiyi kullanıcılarına sunmaya ihtimam gösteriyor.

Kaynak Sözcü

Yorumunu buraya yazabilirsiniz!

Please enter your comment!
Please enter your name here