SP başkanı Karamollaoğlu, partisinin eğitim merkezinde düzenlediği basın içtimasında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri ögelerinin, Suriye’de Fırat’ın doğusunda inançlı ortam tesisi 1. safha pratikleri kapsamında birinci ortak kara devriyesini gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Karamollaoğlu, “ABD erleri ile bizim erlerimiz beraberce devriye geziyorlar. ABD’nin olduğu hiçbir yan ne inançlıdır ne de huzurludur” dedi.

‘NEDEN 7 YIL BEKLENDİ’

CHP İstanbul Vilayet Yöneticisi Canan Kaftancıoğlu´na yargılandığı davada 9 yıl 8 ay mahpus cezasına değinen Karamollaoğlu, şunları söyledi:  “Bir tweet atıyorsunuz, cezası 7 yıl sonra kesiliyor. Şayet hata ögesi var ise neden o devir yargıya intikal ettirilmedi, neden 7 yıl beklenildi. Bu soruyu velev istemez kendi kendimize sorma mecburiyeti hissediyoruz. Suçlamalar, ceza talepleri önemli. 5 munfasıl kabahatten 9 yıl 8 ay ceza kesildi, bir bölge liderine, seçimlerin acilen gerisinden. Şayet 7 yıl evvel atılan tweetler ortaya dökülecekse birilerinin insan içine çıkacak yüzü kalmaz.”

‘ANNELERİN ACISINI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUM’

Karamollaoğlu, 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 39 yıl geçtiğini, Türkiye’nin bu cins kalkışma ile bir daha karşılaşmaması temennisinde bulundu. Kendisinin de 12 Eylül mağduru olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, şöyle konuştu: “12 Eylül demek, aslında o hengam içinde anaların, evlatlarından koparılması demekti. Kimi gencimiz azapta, kimi gencimiz darağacında can verdi. Bugün hala akıbeti meçhul olanlar var. Türkiye ne yazık ki yıllar uzunluğu anaların yüreklerinde acının ağır olduğu bir memleket durumunda. İşte bunun son örneği, Diyarbakır’da kaçırılan evlatları için aksiyon yapan valideler. Bizim için validelerin evlat acısı, her türlü tartışmanın üstündedir. Bu sebeple Diyarbakır’da evlatları için uğraş eden validelerin bu duruşlarının karşılık bulmasını temenni ediyor, anaların sonuna kadar gerisinde olduğumuzu söz etmek istiyorum. Validelerin evlatları için yaptığı mücadeleyi en mukaddes uğraşlardan biri olarak gördüğümüzü de belirtmek istiyorum. Bu sebeple Diyarbakır analarının acısını da cumartesi analarının acısını da yürekten paylaşıyorum.”

ANKARA, (DHA)

Kaynak Sözcü

Bu husus Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here