-3.3 C
New York
Perşembe, Kasım 14, 2019
Ana Sayfa Öne Çıkan Haberler Kansızlık Belirtileri, Nedenleri, Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kansızlık Belirtileri, Nedenleri, Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kansızlık Belirtileri – Nedenleri

Kansızlık Tedavisi Yöntemleri

Demir eksikliği anemisinde Kansızlık belirtileri, baş ağrısı, el ve ayaklarda uyuşma, saç dökülmesi, gün içinde sinirli olma, kalp çarpıntısı şikayetleri ile görünmektedir. Yeterli miktarda kırmızı et, kuru baklagiller ve pekmezi tüketerek vücudunuza kansızlık takviyesi yapabilir, bazı kansızlık için bitkisel yöntemler ile kansızlık belirtileri, demir eksikliği anemisinde kurtula bilirsiniz.

Kansızlık Nedenleri Nasıl Oluşur

Zayıflamak için uygulanan diyetler, Kilo alma korkusu yaşayan hatalı ve yetersiz beslenme kansızlık nedenlerine ve Kansızlık Belirtileri için sadece bir kaç unsur.

Büyüklerden hep duyarız çay ve kahve fazla içmeyin kansızlık yapar. Bir çok profesör doktor konferanslarda ve televizyonlarda ilk olarak bu konuda uyarıyor. Ayrıca etin fazla pişirilip tüketmek içindeki demirin vücutta demirin emilmesine ve kansızlığa yol açmasına neden oluyor.

Vücudun yeterli demir depolaması için 3 ile 6 ay arasında ilaçlı tedavi gerekebilir

Kansızlık Belirtileri genelikle, ciltte solgunluk – sararma, halsizlik ve güçsüzlük, kalp çarpıntısı, baş ağrısı, ellerde ve ayaklarda uyuşma, tırnaklarda kırılma, saç dökülmesi ve sinirlilik hali göstermektedir.

Ağır kansızlık olgularında kalp çarpıntısı, nefes darlığı, bayılma ve tansiyon düşüklüğü görülmektedir.

Hemoglobin, hemogram yani beyaz kan değerleri düşük hastalarda, parmaktan alınan kan mikroskop altında incelenerek tanıda sağlanmaktadır.

Kadınlarda adet kanaması fazla oluyor ise bunun nedenini araştırmak için uzman bir doktora giderek sebebini tespit etmesi çok önemlidir.

Gerekli olgular belirlenerek hastaya hormonal destek verip, adet dönemlerinin düzenlenmesi gerekebilir.

Demir Eksikliği Tedavisinde Sağlıklı ve Dengeli Beslenmenin

Tedaviye Katkısı Çok Büyüktür.

kansızlık nasıl giderilir ibrahim saraçoğlu, kansızlık nasıl giderilir, kansızlık tırnaktan nasıl anlaşılır, şifalı bitkiler kansızlık, kansızlıkta beslenme, kansızlık bitkisel tedavi, kan değerlerini yükselten besinler

Kansızlığa iyi gelen zengin demir oranına sahip balık, Kırmızı et ve Keçi boynuzu pekmezi, B12 vitamini, folik asit vitaminleri takviyesi kullanın.

Aynı zamandan sebze, meyve, kuru baklagilleri kansızlığa iyi gelen besinler arasındadır. Kesinlik ile sofralarınızdan eksik etmeyin.

C vitamini demir emilimine iyi geldiğinden C vitamini içeren gıdaları fazla tüketmek kansızlık için önemli derecede önerilir.

kansızlık Rahim Kanseri Belirtisi Olabilir

Kansızlığın neden olduğu hastalıklar

Kadınlardaki sık ve aşırı adet kanaması ile beraber sürekli hamile kalma ve düşükler demir eksikliği anemisine neden olabilir. Bunun yanında, demir eksikliği yani kansızlık anemisinin rahim kanseri belirtisi olabileceğini unutmayın.

Bu nedenler ile kansızlık tespit edilmiş kadınların dahiliye uzmanı ve kadın doğum uzmanı ile birlikte incelenmesi ve tedavi edilmesi gerekir.

Kansızlık Nedeni Araştırılması Şart;

Demir Eksikliği yapabilecek tüm sorunların araştırılması gerektiğini söyleyen Uzman Doktorumuz, öncelikle tüm hastalarda gastrointestinal ve ürogenital sistem taranmalıdır.

Gaitada gizli kan ve tam idrar tahlili tetkikleri planlanarak bağırsak ve üriner sistemden kansızlık, kan kaçağı yapabilecek durumlar araştırılmalı.

Eğer Gaitada gizli kan çıkarsa endoskopi ile araştırma geniş tutularak derinleştirilmeli. Hastalık tanısında kansızlık çok derin ise mutlaka ailesel kansızlık yapabilecek kemik iliği yetersizliğine yol açacak durumlarda araştırılmalı.

Gerekir ise bir hemotoloji uzmanına yönlendirilmesi gerekmektedir.

Kansızlık sorunları ile alakalı sorularınızı aşağıda bulunan yorum kısmından sorabilirsiniz. Ayrıca Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin. Önce Sizin Haberiniz Olsun. Teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kaçak elektriği önleyen panoyu söktüler

Dağıtım ortamında bulunan vilayetlerde kayıt dışı tüketimi yüzde 80’den yüzde 54’e indiren Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Nusaybin ...

Makyaj malzemesi sandığı yapıştırıcıyla gözlerini yapıştırdı

Hadise, merkez Osmangazi kazasında meydana geldi. Edinilen malumata nazaran, 3 yaşındaki Havvanur A., mektepten dönen ablasının çantasını ...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında

Akşener'in konuşmasından satır başları:Dün devletimizin muhatap kılındığı küstahlık, yaşadığımız tüm tartışmalarımızın artta bırakılmasını ...

Sağlık Bakanı açıkladı: Grip aşıları ne zaman dağıtılacak?

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı yazılı açıklamada, örtülü meydanlarda daha çok vakit geçirilen kış aylarında, başta mevsimsel grip olmak ...

Recent Comments