‘İyi oyuncuysan gidersin’

BUNU hazırladığım TV programlarında elli sefer söylemişimdir. Bir de yazayım dedim zira ‘Söz uçar yazı kalır’ derler. Kadrolarımızın 14 yabancı oyuncuyu takımlarına katma zorunlulukları YOK! 14 yerli futbolcuyu takımlarına alma zorunlulukları bulunuyor. Bu seri kaç Türk evladı Avrupa’ya aktarım oldu? Yeterli oyuncuysan Avrupa’nın peder gruplarına gidersin. Bırakalım bu zihniyeti. Yerküre değişti. Hakikaten uygunsan ve başarılıysan yasak, mani tanımıyor artık futbol.

Ulusal grubu seyrederken

TOPA bir kere dokunuyorsanız çok güzel oynuyorsunuzdur. İki kez dokunuyorsanız düzgün oynuyorsunuzdur. Üç kere dokunuyorsanız makûs oynuyorsunuzdur. Bu laflar, büyük usta Johan Cruyff’a ilişkin. Bizim ligde topa kaç sefer dokunuluyor sizce?

Bravo evlatlar

TRT’DE hizmet yaptığım 1983-1992 yılları arası çok voleybol maçı anlattım. Servis atınca kolay sayı alamadığınız, servislerin el değiştirdiği, kuralların daha farklı, daha sıkıntı olduğu yıllar yani. Maçlar 4 saat sürüyordu. Erkek ve bayan voleybol ulusal kadrolarımız yeniden güzeldiler gelgelelim Sovyetler Birliği, Bulgaristan, Polonya üzere periyodun güçlü gruplarını geçmek mümkün değildi. Ben bu ekibi çok sevdim, yıllar öncesine gittim. Istek Göllü, Sonay, Nalan kardeşler, Şehnaz, Dilek Savaş ve alışılmış ki Cengiz Göllü. Bugün yeniden kusursuz bir nesil yakaladık. Ankara seyircisi süperdi.

Derede kaldık

ABD ile oynuyoruz ve kazanmak istiyoruz. Maç elimize geldi. Kabul, rakip NBA’in muhteşem oyuncularından oluşmuyor lakin çok heyecanlandık ve maçı verdik. Tamam, olabilir lakin Çekya önünde turnuvaya devam et kardeşim! Çık, kazan; turnuva ekibi olduğunu göster. Acı mağlubiyetler sonrası yaşadığımız travmalardan sıkıldım artık.

Muharririn Sair Metinleri

Kaynak Sözcü

Bu husus Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here