Hyundai’nin Almanya’nın Alzenau kentindeki umumî merkezinde tasarlanan ve üretilen araba, Eylül ayında Frankfurt’ta düzenlenecek Frankurt Araba Fuarı’nda (IAA) görücüye çıkacak. Elektriğe geçiş, 2012’de kurulduğundan bu yana ralli ve pist yarışlarında yeterli sonuçlar alan Hyundai Motorsport’un gelişimine ek sağlayacak.

Otomotiv sanayisindeki hidrojen yakıt hücreli, hibrit ve elektrikli arabalar teknolojisine ek olarak motor sporları yerküresinde da alternatif yakıtlara yönelen Hyundai, böylece yeni bir kimlik daha kazanıyor. Bu yeni girişim sayesinde, Hyundai’nin yüksek performans konusundaki deneyimleri çevreci arabalara de aktarılacak. Bu sayede seri üretim yol modelleri de gelecekte daha süratli ve performanslı olabilecek.

Hyundai Motorsport Ekip Yöneticisi Andrea Adamo, “Alzenau’daki ekibimiz aylardır heyecan verici elektrikli bir araç üzerinde çalışıyor ve yakında bu emeklerin karşılığını alacağız. Bu girişim, Hyundai için külliyen yeni bir kısım ve motor sporları faaliyetlerimizin de doğal bir uzantısı. Hem yarışlarda hem de halka açık yollarda süratli elektrikli arabalar görmeye çok az kaldı” dedi.

Menşe : https://www.sozcu.com.tr/2019/otomotiv/hyundai-motorsporttan-elektrik-adimi-5285792/ 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here