Hamilelik periyodunda bayanlar son kademe hassas ve hassas olabiliyor. Güya bambaşka bir kimliğe bürünerek daha duygusal ve kırılgan olabiliyor. Hamileliğin son aylarında artabilen mutsuzluk, halsizlik ve isteksizlikler hamilelik sonrasına kadar uzayıp ilerleyebiliyor. Gebeliğin son haftalarına sahih artan östrojen, progesteron hormonlarının doğumdan sonra azalması ile analarda hassasiyet ve zayıflık hisleri görülmektedir. Ana adaylarının hamilelik periyodunu bahtiyar geçirmesi bebeğinin de mesut olmasını sağlayacaktır. Bu periyot kendinize huzur verici ve ruhunuzu güzelleştiren her şeyden ilham alabilirsiniz. Bebeğiniz ile birlikte bir daha dönüşünüzün olmadığı bu hamilelik periyodunu sakin, berhudar ve huzurlu geçirmek depresyondan uzaklaşmanın yollarını bularak bebekle olan motivasyonunun arttırılması son radde yararlı olacaktır. İşte hamilelikte mutsuzluğunuzu azaltacak öneriler…

GEBELİKTE MUTSUZLUKLA BAŞ ETMEK İÇİN

Her ana ve ana adayının başına gelebilecek olan bu hamilelik mutsuzluklarını ortadan kaldırmak için kendiniz ve şimdi doğmamış bebeğinize hengam ayırıp bu anları ölümsüzleştirerek bir yandan da kolaylığını sağlayabilirsiniz.

BESLEMENİZE DEĞER VERİN: Ana adayının kendinizi zinde ve neşeli hissetmesi için öncelikle yediklerine değer vermesi gerekir. Yediği her yiyeceğin bebeğinin beslenmesinde de değeri olduğunu unutmadan sağlıklı ve denetimli besinler tüketebilirsiniz.

SU TÜKETİMİNİZİ İHMAL ETMEYİN: Vücudu susuz bırakmak kimi organların hasar görmesine neden olabilir. Hayati ehemmiyeti büyük olan su vücudumuzun sağlıklı çalışmasını sağlar. Bizim daha faal ve dinç olmamızı sağlar.

BOL BOL SPOR YAPIN: spor yapmak vücudu kuvvetlendirir ve dinçleştirir. Hamilelik devrinde yapılan müsait egzersizler hamileliğin vücuda verdiği tartı hissinin atılmasını sağlar. Yalın bir yürüyüş size ziyadesiyle güzel gelmeye yetecektir.

BAKIMINIZA ARA VERMEYİN: Hamilelik periyodu ve sonrası en büyük problemlerden biri olan şahsî bakım mümkün olduğu kadar ihmal edilmemeli aksi takdirde şahıslarda mutsuzluk tesiri yaratır.

HOBİ EDİNİN: Seçeceğiniz hobiye sevdiğiniz bir işten başlayabilirsiniz. Örneğin çiçekleri seviyorsanız çiçek ekmek ve bakımını yapmak, günün bir saati sevdiğiniz rahatlatıcı bir müzik dinleyerek hoş şeyler düşünmek üzere.

Kaynak Sözcü

Bu bahis Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here