Grip tedavisi, Gribe karşı tavsiyeler?

0
1778

Grip tedavisi, Gribe iyi gelen tavsiyeler ?

Grip nedir, Grip tedavisi nasıl yapılır, grip nasıl geçer ve gribe iyi gelen tavsiyelerimizi uygulayarak grip virüsüne karşı savaş açarak daha dirençli ve güçlü olabilirsiniz.

Grip genelde sonbahar aylarında belirmeye başlayan mevsim geçiş hastalığıdır. Her yıl hemen hepimiz grip’e yakalamamak için çeşitli önlemler almamıza rağmen bu kaçınılmaz ve bulaşıcı hastalıktan kurtulamayız.

Grip malesef ki çoğumuzu etkisi altına aldığı gibi dünyada her yıl binlerce insan hayatını grip virusu ile kaybetmekte. Her hastalıkta olduğu gibi grip hastalığı tedavisi için ilk tavsiyemiz yüksek moral olacaktır.

Gümüş suyu grip nezle bronşit zatüre vs. Tüm solunum yolu rahatsızlıklarında etkilidir. Hem içebilir hem gargara yapabilir hemde burnunuza çekebilirsiniz. Yan etkisi yoktur.

GRİP BELİRTİLERİ NASIL BAŞLAR ?

Kızarık gözler kaşınmaya başlar ve bunun ile birlikte burunda sızıntı hissedilir. İşte o anda eğer hapşırdı iseniz işte grip belirtilerini öğrenmeye başladınız geçmiş olsun. Ardından üşüme, yüksek ateş, boğaz ağrıması iştah kesilme sebepleri ve su içmeden kaçınmak grip hastalığı nasıl başlar sorusuna sanırım yeterli olmuştur.

Eğer gribe yakalanan biri ile aynı ortamı paylaşıyorsanız, solunum yolu, el vücut teması hatta aynı bardaktan, tabaktan yeme içme gibi hareketlerden kaçınmalısınız. unutmayın ki yeterli önlemler alınmadığında Grip virüsu her zaman bulaşıcı bir yapıya sahiptir.

Gribe karşı tavsiyeler;

Gribal enfeksiyona karşı iyi gelen tavsiyeler içinde en önemli faktör soğuk algınlığı ‘dır. Yani mevsim geçişlerinde hava nasıl olursa olsun banyodan hemen sonra dışarı çıkmayın.

Hatta saçlarınızı önce havlu ile kırmadan kurulamak ve ardından fön makinası yada saç kurutma makinesi ile saçlarınızı komple kurutmak sizi koruyacak tavsiyeler arasında büyük bir yer almaktadır.

Biliyorsunuz ki her zaman ani hava değişimlerinden sonra grip virüsüne yakalanırız ofis çalışanları ise klima çarpması gibi unsurlara daha çok dikkat etmeli. Klima ile yakın temastan uzak durun derim.

Bunlar en çok bilinen Gripten korunmanın yolları ‘dır.

Grip Tedavisi için Tavsiyeler

Öncelik ile Aile hekiminize yada en yakın sağlık kuruluşundan enfeksiyon hastalıkları poliklinik servisinden randevu alarak muayene olunuz ve doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanınız. Unutmayın her yıl yenisi çıkan virüs salgınları hakkında görevli doktorlarımıza detaylı bilgiler Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli ve güncel olarak verilmektedir.

Grip İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Facebook Sayfamızı Takip etmek için Sayfamızı beğenmeniz yeterli.

https://www.facebook.com/fenomenhaberci/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here