Google Maps, yeni özelliğini bir vadedir test ediyordu. Yerküre çapında tasarrufa sunulan yeni özellik bilinmeyen mod işlevi. Chip’in haberine nazaran; saklı modu aktifleştirdiğinizde, gittiğiniz mahaller konum geçmişinize eklenmiyor ve binaenaleyh “Maps deneyimini şahsileştirmek için” kullanılmıyor. Bâtın moddayken gittiğiniz mekanlara puan vermeniz de istenmiyor. Bilinmeyen modu faal hale getirmek için profil fotoğrafınıza dokunmanız ve kapalı mod seçeneğine dokunmanız kâfi oluyor. Seçeneği göremiyorsanız, gizlenmek için birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir.

Google Maps’te bâtın moda geçmeniz, öbür pratiklerin konumunuzu takip etmesini elbette engellemiyor. Örneğin kamera pratiğiniz, fotoğraflara konum eklemeyi sürdürebilir. Velev kapalı mod, Google’ın sizi takip etmediği manasına da gelmiyor. Hangi pratiklerin konum erişimine sahip olduğunu Tatbik müsaadeleri > Konum altında görebilir, dilediğiniz pratiklere verdiğiniz konum müsaadesini geri çekebilirsiniz.

İLGİLİ HABERInstagram yeni pratiğini duyurdu: Threads İLGİLİ HABERWhatsApp’da GIF ile kandırılabilirsiniz! Iletilere dikkat…

Kaynak Sözcü

Yorumunu buraya yazabilirsiniz!

Please enter your comment!
Please enter your name here