Filipinler’in rüya adası Boracay

0
22

Ne Vakit Gidilmeli?

Yemyeşil ormanları, kristal berraklığındaki suları ile Filipinler’in en çok tercih edilen turistik beldelerinden biri olan Boracay Adası, bembeyaz kumsalları ile pamuk ada olarak da biliniyor. Resmi lisanı İngilizce olan adanın sahip olduğu tropikal iklim, deniz suyunun her mevsim ılık olmasını sağlıyor. Güneş, kum ve deniz üçlüsünün hayat bulduğu adanın sıcaklık ortalaması ise 25-35 aşama arasında değişiklik gösteriyor.

Yıl uzunluğu turist ağırlayan Boracay Adası’na ocak, şubat ve mart aylarında gidebilir ve nem ile sıcaktan en az noktada etkilenebilirsiniz. Sıcağı seviyorsanız, en müsait aylar ise mart, nisan ve mayıs ayları. Haziran, ağustos, eylül ve ekim aylarında yüksek nispette yağış alan ada, kasım ve mart ayları arasında ise rüzgârlı havasıyla dikkat çekiyor. Tatilinizi adada düzenlenen farklı şenlik tarihlerine nazaran düzenleyerek daha sefalı devranlar geçirebilirsiniz. Renkli ve sıra dışı şenlikleri ile ön plana çıkan Boracay’da, su şenlikleri ve klasik voleybol turnuvalarını izleyebilirsiniz.

Gezilecek Mekanlar

Boracay Adası, etrafında nokta alan adalara yakınlığı ile de pek çok turistin ilgisini çekiyor. Etrafındaki adaları ziyaret etmek için tekne çeşitlerine katılabilir, mağaraları gezebilir, bembeyaz plajlarında voleybol oynayabilir ya da yalnızca gözlerinizi kapatıp ılık rüzgârın ve denizin kokusunu içinize çekebilirsiniz.

White Beach

The Bat Cave (Yarasa Mağarası)

Macera tutkunları için ülkü bir seçenek olan Yarasa Adası, el değmemiş doğal sıklıkları ile misafirlerini büyülüyor. Adadan düzenlenen tiplerle gidebileceğiniz mağaranın karanlık olması yarasalar için elverişli bir ortam yaratıyor. Ismini, içindeki maddelerden alan mağaranın ahir bulunan göletten yüzerek okyanusa çıkabilirsiniz.

Puka Beach (Yapak Beach)

Bakir bir sahile sahip olan Puka Beach’e ulaşım tekne ya da trisiklet ile sağlanabiliyor. Kendine has deniz mahsulü lezzetleri ile ön plana çıkan plajın berrak sularında yüzebilir ve deniz kabuklarıyla süslenen sahilinde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

Boracay Horse Riding Stable

Turistlerin beğenilen mekânlarından biri olan Boracay Horse Riding Stable’de eğitimli atlara binerek ada içinde kısa bir çeşit yapabilirsiniz. Eğitmenler eşliğinde yapacağınız atlı cins ile sefalı ve benzersiz saatler geçirebilirsiniz.

Kök: Tatil Sepeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.