EŞKIYA YERKÜREYE HÜKÜMDAR OLMAZ 142. YENİ KISIM FRAGMANI

Feyyaz’ın en büyük dayanağı olan Melike, Çakırbeylilerle akraba olmamak ismine elinden geleni arkasına koymaz ve bu bahiste gözünü ne kadar karartabileceğini kanıtlar. Yeğeni Sevda’ya, Çakırbeylilerin gelini olmanın bedelini göstermek için, ucu Façalılara da dokunacak bir plan hazırlar.

EDHO 141. SON KISIM İZLE

Çok bela arasında, üretilen yeni silahın ticaretini yapmaya çalışan Hızır’ın önüne büyük bir mahzur çıkar. Ağabeyinin irtihal buyruğunu vererek edindiği düşmanı Behram, gerisindeki güçler sayesinde silahın satışına mani olacaktır. Etrafını kendi adamlarıyla donatmayı hedeflediği masanın, reisi olmaya göz diken Feyyaz ise bu düşmanlıktan nemalanma fırsatını kaçırmaz. Behram üzere bir düşmanın masadaki konumunu kimse kabul etmeyecek olsa da, Hızır, şeytanla karşı zıdda gelebilmek için, onunla birebir yolda yürümesi gerektiğinin farkındadır.

Hızır Çakırbeyli, silah ticaretindeki gücüne güç katmak için tasarladığı, çok karlı ama bir o kadar da tehlikeli buluşuyla tüm dikkatleri üzerine çeker. Bu kıymeti çok büyük olan icadın birinci denemesi, kopacak olan fırtınanın fitilini ateşler. Yeni silahın gayesindeki birinci kişinin vefatıyla başlayan savaşta, cepheler kolay oluşmayacaktır. Vesair tarafta Çakırbeyliler ve dostlarının, İstanbul’un dört bir yanından yükselttiği sesler de başlatılan yeni savaşın ilanı olacaktır.

Hızır Çakırbeyli, yalnızca işinde değil, aşk hayatındaki buluşuyla da hikaye yaratır. Uzun bir aradan sonra kalbini açtığı Sevda’nın, pederi ve amcasının da masada oturuyor olması, işleri karıştıracaktır. Kız tarafı, ikilinin arasındaki ilgiyi resmiyete dökmek için süratli davranmak gerektiğini düşünürken, Çakırbeyli hanesi bu duruma sıcak bakmamaktadır. Hısım mı yoksa hasım mı olacağı şimdi aşikâr olmayan masanın yeni üyelerinin, kendi aralarındaki anlaşmazlık da Hızır ve Sevda ikilisinin geleceği üzerinde tesirli olacaktır.

Kaynak Sözcü

Yorumunu buraya yazabilirsiniz!

Please enter your comment!
Please enter your name here