Sarıyer Emirgan’daki bir parti mekanında 10 Ekim 2018’de Başakşehir’de forma giyen futbolcu Arda Turan ile müzikçi Berkay Şahin arasında yaşanan arbedeye ait davada karar çıktı. Arda Turan, Tahassür Şahin’e karşı “Cinsel taciz” hatasından beraat etti.

Arda Turan’a “Korku kaygı yahut panik yaratacak formda silahla ateş etmek”, “Ruhsatsız silah bulundurmak” ve “Kasten yaralama” kabahatlerinden yekun 2 yıl 8 ay 15 gün mahpus cezası verildi. Duruşma, bu cürümlerden kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

ARDA: BERAAT ETTİM

Arda bu karara “Bu hadisenin manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan ötürü yaptığım yanlışlardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir. Allah’a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların yakışıksız birer iftira olduğuna karar verdi” tabirlerini kullanarak karşılık verdi.

Arda Turan’ın bu paylaşımına ise Show TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Ece Üner çok sert bir muaheze getirdi. “Madem Arda Turan bizim alanımıza manşet atmış biz de onun alanına gol atalım” diyen Üner, “Birisinin karısını taciz etmesek de laf atabilir, kocasının burnunu kırabilir, hastaneye ruhsatsız silahla girip sıkabilir ve neredeyse hiçbir ceza almayabiliriz. Esasen ceza almayacağımızı bildiğimiz için bunları yaparız. O denli mi?” dedi.

Kaynak Sözcü

Bu mevzu Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here