Ece Üner çevre medyada çok konuşulanlar arasına girdi. Genç ve yetenekli spiker Ece Üner’in hayat hikayesi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Evet Ece Üner kimdir?

ECE ÜNER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Ece Üner, 1981 yılında doğdu. Bir devir CNN Türk’te umumi müdüriyet yapan Dinç Üner’in kızıdır. Liseyi Koç Şahsi Lisesi’nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji kısmından mezun oldu. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca lisan eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. Uzun bir mühlet CNN Türk’te çalıştıktan sonra Habertürk’e geçmiştir. Günümüzde Habertürk’te Enine Uzunluğuna isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Ece Üner, kariyerine Avrupa Birliği muhabiri olarak başladı. Bir vade NTV’de çalıştıktan sonra 2006’da, CNN Türk’ün spor servisinde çalıştı ve haftasonu spor haberlerini sundu. Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti. 2010’da Olduğu Üzere isimli tartışma programını, 2011’de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012’den beri Enine Boyuna’yı sunmaktadır. 6 Ocak 2014’ten itibaren Ece Üner Show TV Ana Haber’i sunmaktadır.

Kaynak Sözcü

Bu husus Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here