Düzenli yürüş yaparak nasıl kilo verilir?

Düzenli yürüyüş yaparak zayıflamak mümkün olsa da pek çok kişi hayat koşuşturması içinde buna pek vakit bulamıyor. Böyle durumlarda ise yapılacak şey bunun normal hayatınıza yedirilerek yapılması olacaktır. Düzenli yürüyüş yapmak her ne kadar düzenli bir şekilde yapılması gereken bir spor olsa da her zaman için spor kıyafetlerinizi giyip buna özel vakit ayırmanıza gerek yok.

Düzenli yürüyüş yaparak zayıflama imkânı olanlar elbette bunun için vakit ayırıp yürüyüş yapabilecekleri parkurları belirleyerek buralarda yürüyüşlerini gerçekleştirebilirler. Ancak bunun için imkânı ve zamanı olmayanlar da çeşitli yöntemler deneyebilirler. Eğer işinize özel aracınız ya da toplu taşıma aracı ile gidiyorsanız birkaç durak önceden inerek ya da arabanızı 20 dakikalık bir mesafeye park ederek iş yerinize kadar yürüme yolunu seçebilirsiniz. Bunu her gün düzenli olarak yaptığınız da kilo verdiğinizi de gözlemleyeceksiniz.

Yürüyüş sadece ilerleyen yaşlarda yapılmaz, aksine her yaşta yapılması gereken bir aktivitedir

İlk Başlarda Kendinizi Yormayın

Düzenli yürüyüş yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yürüyüşe yeni başlayanlar için ilk iki hafta kendilerini çok fazla yormamaları. Bu iki haftalık süreç içinde günlük 30 dakikalık bir yürüyüş makul olarak görülebilir. Bunu sabah 15, akşam 15 olarak ikiye bölebilirsiniz. İki hafta sonunda ise kademeli olarak bu süreyi arttırabilirsiniz. Bu süre gün içinde 1 saati geçmemelidir. 1 saati geçen yürüyüşler sizin gün içindeki enerjinizin de çabuk tükenmesine sebep olacaktır.

Her gün düzenli şekilde yürümek sağlığa faydalıdır

Çocuklu kişiler de yürüyüş yapmak için kendilerine zaman ayırabilirler. Eğer her gün çocuğunuzu okula bırakmak gibi bir göreviniz varsa, bunu yerine getirdikten sonra evinize yürüyerek dönebilirsiniz. Ancak böyle durumlarda da unutulmaması gereken bu yürüyüşün her gün ve düzenli bir şekilde yapılması gerektiğidir. Bir gün yapıp iki gün yapmamak zayıflama konusunda size yardımcı olmayacaktır. Bununla birlikte bu süreçte tükettiğiniz gıdalara da dikkat etmeniz gerekiyor. Kesinlikle nasıl olsa yürüyüş yapıyorum yakarım düşüncesine kapılmayın. Yürüyüşü daha fazla yemek yemek için bir bahane olarak yapmayın.

Bu Haberle ilgili ne düşünüyorsun ?