Zengin olmak her insanın hayalini kurduğu bir şey. Bazı insanlar aileleri yüzünden doğuştan zengin olarak doğarken bazıları çok çalışmanın neticesinde zengin oluyorlar. Bunlara göre daha nadir görülen bir zengin olma şekli de zekasını kullanarak zengin olmak. Zekasını kullanarak zengin olanlar genellikle çok daha fazla taktir toplarlar. Dünya üzerinde pek çok dolar milyarderi insan var. Peki ilk beşe kimler girebiliyor? İşte dünyanın en zengin insanları,

Dünyanın en zengin insanları

Gerçek hayatın içinde ister çalışarak zengin olmayı deneyin, isterseniz kolay yoldan. Aşağıda yer alan en zenginler listemizin ilk beş sıralamasının hayat hikayeleri bir birbirinden farklı fakat ortak noktaları çok çalışmak olduğunu kesinlik ile unutmayan. Hayatınızda zengin olmak için kolay yol yoktur, çok çalışmak ve emek vermek vardır.

Bill Gates

Dünyanın en zengin insanları - Bill Gates
Dünyanın en zengin insanları – Bill Gates

Microsoft’un kurucu Bill Gates son 10 yıldır çok fazla ortalarda görünmüyor. Servetinin büyük bir bölümünü bağışlamasına rağmen dünyanın en zengin insanı konumunda. Kişisel servetinin 86 milyar dolar olduğu biliniyor. Zaman zaman birinci sırayı kaptırsa da 2009 yılından itibaren zirvedeki yerini koruyor.

Warren Buffet

Dünyanın en zengin insanları - Warren Buffet
Dünyanın en zengin insanları – Warren Buffet

Amerikalı yatırımcı olan Buffet, 2008 yılında dünyanın en zengin insanları sıralamasında birinci sıraya kadar çıktı. Ancak sonrasında sürekli olarak iki ya da üçüncü sırada yer aldı. 86 yaşındaki Warren Buffet’in kişisel serveti 75,6 milyar dolar.

Jeff Bezos

Dünyanın en zengin insanları - Jeff Bezos
Dünyanın en zengin insanları – Jeff Bezos

Amazon’un kurucu Jeff Bezos kısa zamanda büyük paralar kazanan bir girişimci, 2016 yılında listeye 10. sıradan giren Bezos bir sonraki yıl ise üçüncü sıraya kadar çıktı. Bu kadar zengin olmasının en büyük sebebi ise Amazon’u başarılı bir şekilde yönetmesi. Şu andaki serveti 72,8 milyar dolar

Amancio Ortega

Dünyanın en zengin insanları - Amancio Ortega
Dünyanın en zengin insanları – Amancio Ortega

Zara gibi pek çok giyim markasını bünyesinde bulunduran Inditex’in sahibi Amancio Ortega’da sıralamada sürekli olarak yer değiştiren dünyanın en zengin insanları arasında 71,3 milyar dolarlık bir serveti olan Ortega’nın serveti şu günler erimeye başladı. Bunun sebebi ise şu anda bilinmiyor.

Mark Zuckerberg

Dünyanın en zengin insanları - Mark Zuckerberg
Dünyanın en zengin insanları – Mark Zuckerberg

Pek çok kişi onu bir dahi olarak görmekte. Ancak şansının da yanında olmasıyla çok genç bir yaşta büyük bir servetin sahibi oldu. Facebook’un kurucusu Zuckerberg, istikrarlı bir şekilde büyüyerek bünyesine çok farklı şirketleri de kattı. Şu anda 32 yaşında olan Zuckerberg’in serveti tam 56 milyar dolar.

Bu Haberle ilgili ne düşünüyorsun ?