Almanya’da emekçi olarak çalıştıktan sonra emekli olup Devrek kazasına yerleşen Satılmış Kabaoğlu’nu arayan dolandırıcı, polis olduğunu söyleyerek kimlik malumatlarının terör örgütlerince kullanıldığını ve operasyon için para göndermesi gerektiğini söyledi. Kabaoğlu da bankadaki 20 bin TL’sini Mersin’deki bireye havale yaptı. Daha ziyade para isteyen dolandırıcıya inanmayı sürdüren Kabaoğlu, Ereğli kazasında bankada 5 bin Euro parası olduğunu söyledi. Dolandırıcıların yönlendirmesiyle aracıyla 56 kilometre uzaklıktaki Ereğli kazasına giden Kabaoğlu, birinci olarak parasından 5 bin lirasını çekti. Dolandırıcıların parayı kabul etmemesi üzerine bankadaki geri kalan 4 bin Euro parasını daha çekti. Parayı dolandırıcıların verdiği hesaba yatırmak üzere gayrı bir bankaya giden Kabaoğlu, oğlu Necati Kabaoğlu’nun polislere ihbarı sonucu son anda engellendi. Polislerin dolandırıldığını anlattığı Kabaoğlu, büyük şaşkınlık yaşadı.

Banka çıkışında konuşan Satılmış Kabaoğlu, kendisini polis olarak tanıtan kişi tarafından telefonla arandığını belirterek, “Evin bahçesinde olduğum sırada emniyetten aradıklarını söyleyen bir kişi ‘Operasyon yapıyoruz. Bu hainleri yakalayacağız. Sizin ise bir kontağınız yok. Ama kimlik numaranızı çalarak öteki bir kente sizin isminize para göndermişler. Bankada paranız var mı?’ dedi. Ben de kendilerine param olmadığını, yalnızca Almanya’dan gelen maaşım olduğunu söyledim. Bana, bankadan paramı çekmemi söylediler. Yaklaşık 20 bin TL’yi Mersin’deki bir isim üzerine havale yaptım. Daha sonra benden 5 bin Euro daha istediler. Paramın Ereğli’de olduğunu söylediğimden buraya gelmemi ve parayı çekmemi istediler. Evvel 5 bin lira çektim, olmaz dediler, 4 bin Euro daha çektim. Aracımın nerede olduğunu sordular. Eski terminal parkında olduğunu söyledim. Bu sırada oğlum dolandırıldığımı fark etmesi üzerine evvel banka ile görüşerek durumu bildirmiş, sonra polisi aramış” dedi.

Necati Kabaoğlu da pederini arayan şahısların ‘operasyon yapıyoruz’ diyerek kandırdıklarını ve dolandırıldığını fark edince polise ihbarda bulunduğunu söyledi.

Satılmış Kabaoğlu, oğlu ile birlikte tabirlerinin alınması için Kaza Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. DHA

Kaynak Sözcü

Bu bahis Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here