Rus basınında yan alan haberlerden aktardıklarına nazaran, Moskova Yeri’ndeki bir sıhhat merkezine ‘geçici iskemik atak’ şikayetiyle başvuran hastanın dimağının yarısı olmadan yaşadığı ortaya çıktı. Hekimler, sıra dışı klinik vaka önünde şaşkınlıklarını gizlemezken 60 yaşındaki emekli mühendisin tüm vücut fonksiyonlarını eksiksiz kullanabilmesi bu bulguyu daha şaşırtıcı kıldı.

“MEŞHUR OLMAK İSTEMİYORUM”

Üniversite okuyan, askerliğini yapan, aile kurup iki yavru sahibi olan 60 yaşındaki hasta, “Tamamen kusursuz bir hayat yaşadım. Beni hiçbir şey rahatsız etmedi ve meşhur olmak istemiyorum” diyerek daha ziyade tahlil yapılmasını reddetti ve hastaneden ayrıldı.

EŞİ GÖRÜLMEMİŞ VAKA

Nörolog Marina Anikina, “Bu eşi görülmemiş bir vaka, çünkü patoloji embriyonun dimağ gelişiminin en erken aşamasında meydana geldi. Bazen bu çeşit patolojiler mevte yol açabilir gelgelelim bu patoloji, bu çeşit vakaların problemsiz oluşturmayacağını gösteriyor” dedi.

“Eğer bu patoloji bugün tespit edilseydi, bu türlü bir embriyo taşıyan anaya hamileliğini sonlandırması tavsiye edilirdi. Lakin 60 yıl evvel SSCB’de bu durumu ortaya çıkaracak teknoloji yoktu” diye devam eden Anikina, bundan ötürü 60 yaşındaki hastanın şimdiye kadar dimağının yarısının olmadığını bilmeden yaşadığını kaydetti.

Menşe https://www.haberler.com/doktorlar-bile-sasti-kaldi-60-yil-beyni-olmadan-12269155-haberi/ 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here