MHP Umumî Yöneticisi Devlet Bahçeli yazılı olarak yaptığı açıklamasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. “Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık onurlu millet hizmetini her türlü engellemeye ve fitne-fesat tuzaklarına karşın azimle, akılla, inançla, heyecanla sürdürmektedir.” diyen Bahçeli, “Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne yönelik bağlılığımız ulusal iradeye duyduğumuz sadakatle temellenip derinleşirken, Türkiye’nin tarihî hak ve çıkarlarını koruma kararlılığımızda da hiçbir acziyet ve zafiyet kelam konusu olmamış, olmayacaktır. MHP bugüne kadar hiçbir darbeyi, gayri legal kalkışmayı, cunta idaresini, ara devri, demokrasi dışı arayış ve dayatmaları kabul etmemiş, boyun eğmemiştir.” dedi.

Terörle uğraşa değinen Bahçeli “Terörle uğraşta ulusal yürekler muvaffakiyete kilitlenmiştir. Hainlerin beli çok şükür kırılmaktadır. Bu kapsamda Diyarbakır HDP Vilayet Başkanlığı önünde 9 gündür oturma hareketi yapan anaların çığlıkları her alandan duyuluyorsa, dağa kaçırılan evlatlarını alçak insan tacirlerinden istiyorlarsa bunun yegâne nedeni yüksek uğraşın sonucunda yürek kazanmalarıdır. Kandil’e terörist sevk zincirinin bir halkası olan terör kuryesi HDP’den analık şuurunun hesap sorması değerli bir gelişmedir. Anaların feryadının tahlil mekanı olarak devleti işaret edenler HDP’yi arkalayan, PKK’yla tıpkı çizgiye düşen zillet ve rezalet figüranlarıdır. Kayyum kararına karşı çıkmayı demokrasiyle maskeleyenlerin ipliği pazara çıkmış, kirli gayeleri deşifre edilmiştir. Bilinmelidir ki, demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır.” diye konuştu.

CHP’YE YÜKLENDİ

CHP’ye yüklenen MHP önderi “CHP’nin, bölücülüğün ve yıkım faillerinin sofrasına oturup zehir aşına kaşık sallaması, HDP’ye siyasi borcunu taksit taksit ödeme gayesi utançla bezenmiş alçalma halidir. Anaların yürek sızısıyla şehit cenazelerinden yükselen hıçkırıkların birbirine karışmasına ilgisiz ve duyarsız kalan CHP’sinden İP’ine, sanatkarından kelamda aydınına kadar herkes dökülen kanlardan bir numara aşamada sorumludur. Terörle savaş sonuca ulaştıkça, hıyanete pençe vurulup köküne kıran girdikçe HDP’nin ve PKK’nın kaçacak ve saklanacak mekanı olamayacak, işbirlikçi ve siyasi hayranlarının da foyası ortaya çıkacaktır. Kelamda Büyük Kürdistan ihaneti şahsen Kürt kökenli kardeşlerimin muazzam reaksiyon, üstün dirayetiyle gömülecektir. Hiçbir Kürt kökenli kardeşim vahşi emperyalizmin kurşun askerliğine, insan ve kan tacirlerinin piyonluğuna tamam demeyecek, tamah etmeyecektir. Siyasi parti görünümü altında kanlı ve karanlık bağ ağlarına sahip olan HDP’yle ilgili kalıcı kararı büyük Türk milleti günü geldiğinde verecek, bu terör aparatını kuşkusuz likidasyon edecektir. Türkiye, ulusal güvenliğini hem içte hem de mücavir topraklarda sağlamak, emniyete almak durumundadır.” diye konuştu.

YENİ PARTİ ARGÜMANLARI

AKP’den ayrılan isimlerin yeni parti kurma çalışmalarına da değinen Bahçeli “Cumhur İttifakı’nın yaşaması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yerleşip kurumsallaşması için üzerimize düşen her hizmet eksiksiz yanına getirilecektir. Ayrıyeten siyasette yeni arayış ve partileşme gayretlerinin meyyit doğmaktan farklı talihi da olmayacaktır. Cumhur İttifakı’nı gölgelemeye, kayyum atamasını sorgulamaya, MHP ile AK Parti arasına çomak sokmaya heves eden eski ve marazi siyasetçilerin, terör sevici ve sicili lekeli şahsiyetlerin kumpasları katiyen tutmayacaktır. İnanıyor ve ümit ediyoruz ki, Türkiye’nin temel ve acil sorunları ortak akıl ve ortak iradeyle tahlile kavuşturulacaktır. Bugün yapılan Milliyetçi Hareket Partisi MYK-MDK Toplantısı’nda yakın gelecekle ilgili beklentilerin altı çizilmiş, ağırlaşan ve karmaşıklaşan siyasi gündem ve husus başlıkları titizlikle ele alınmış, siyasi stratejilerimiz değerlendirilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi milletine ve vatanına sevdalı formda yoluna devam edecek, sağlıklı tavrını ve sağlam duruşunu bozmayacaktır.” tahlilinde bulundu.

Kaynak Sözcü

Bu bahis Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here