MHP başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından paylaştığı Kerbela bildirisinde birtakım acıların üzerinden asırlar geçse de inanmış gönülleri yakıp kavurduğunu bildirdi. Kerbela’da yaşanan vahşetin hafıza kayıtlarından çıkmadığını ve çıkmayacağını kaydeden Bahçeli, “Kerbela’da dökülen tertemiz kanlar, kastedilen ve katledilen ihlaslı ve imanlı canlar hepimizin ortak yürek yarasıdır. Efendimizin, ‘Reyhanım’ diyerek sevip kucakladığı aziz torunu Hz. Hüseyin ve aralarında Ehl-i Beyt’in muhterem mensuplarının da bulunduğu 70’i aşkın kişi Kerbela’da hunharca şehit edilmiştir. Hz. Hüseyin şehit olmuştur, lakin insanlık ve İslam nezdinden masumiyetin ve mazlumiyetin simgesi haline gelmiştir. Hz. Hüseyin hasret ve hürmetle anılırken, Yezid ve çetesi lanetlenmiştir. Kerbela Vakası’nı gerçek okumak, bununla kalmayıp gerekli ders ve sonuçları dosdoğru çıkarmak İslam topluluklarının geleceği açısından acil ve mecburi bir gereksinimdir.” tabirlerini kullandı.

‘ABD SAMİMİYETSİZDİR’

Hz. Hüseyin’in, ‘Zilleti kabul edenlere yazıklar olsun’ lafını hatırlatan Bahçeli, bildirisinde Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/YPG’ye silah sevkiyatı yapan ABD’yi eleştirdi. Bahçeli bildirisinde şunları söyledi:

“Fırat’ın doğusuna yuvalanmış teröristleri Hüseyni savaş ruhuyla tesirsiz hale getirip ulusal bekamızı teminata kavuşturmak önümüzdeki en temel gündemdir. Inançlı kesim, ortak devriye derken insanlık düşmanlarına hala silah sevkiyatı yapan ABD ise samimiyetsizdir. Kerbela’dan sızan kanı dindirmenin yolu, bölgesel huzur ve güvenliğin sağlanması kahramanca ve korkusuzca harekete geçmeye bağlıdır. Yezid’in kaybetmesi için Hz. Hüseyin’in birlik ve beraberlik daveti Türk milletinin müdahalesiyle tesis ve temin edilmelidir. Öncelikle Efendimiz Hz. Muhammed’e, şehadetinin 1380’inci yılında Hz. Hüseyin’e, Kerbela şehitlerine, Ehl-i Beyt’in aziz büyüklerine selat-ü selam olsun diyor, mukaddes anılarını hürmet ve rahmetle yad ediyorum.”

Bahçeli, bildirisinin ahir bugün Irak’ın Kerbela kentinde, Aşure merasiminde yaşanan izdiham sonucunda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Kaynak Sözcü

Bu bahis Haber Hakkında Susma, Sende düşünceni Okuyucularımız ile Paylaş… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here