Aşk Ağlatır serisinde Ada Meryem ile Yusuf’un İstanbul’a gerçek yola çıkışı ile başlayan maceraları işleniyor. İki genç oyuncu diziseverlerden tam not almayı başardı. İşte Aşk Ağlatır serisinin konusu ve oyuncu kadrosu…

AŞK AĞLATIR OYUNCULARI

YUSUF EREN (DENİZ CAN AKTAŞ)

Yusuf 22 yaşında. Kas gücüyle çalışmanın yeterlice pekiştirdiği yapılı bir vücudu fakat ince, narin bir yüzü var. Uşak Ulubeyli. Validesiyle pederi o çocukken bir trafik kazasında öldü. Dedesi Hikmet büyüttü Yusuf’u. Toprağı, ağaçları ve tüm hayvanları çok seviyor. Kişilerden daraldığında tabiata sığınması da bu yüzden.

Yusuf’un hayatta en ehemmiyet verdiği şey laflarının gerisinde durabilmek; onurlu olmak, dedesinin ona öğrettiği en kıymetli şey zira. Sadece bu yüzden sairlerini üzmektense kendinin üzülmesini tercih edebiliyor… Ada’yla tanıştığında çoktandır kaybettiği yaşama sevincini tekrar bulacak ve içine düştüğü karanlıktan kendini çıkarmak isteyecek.

ADA MERYEM VARLI (HAFSANUR SANCAKTUTAN)

Ada, 19 yaşında. 6 yaşındayken anasını kaybetti, pederini ise hiç tanımadı. Dayısı İsmail ve yengesi Üftade büyüttü Ada’yı. Üstelik İsmail, yaptığı bu güzelliği her gün hatırlatmaktan geri durmadı. Büyüdüğü küçük, tutucu kasabaya sığamayacak kadar hayalperest ve tutkulu biri Ada. Çalışkan, merhametli, kin tutmayan bir yapısı var.

RÜZGAR ÖZBEN (YAĞIZ CAN KONYALI)

22 yaşında. Âlâ giysili, yakışıklı ve son radde cool bir çocuk… Ada’nın çalıştığı tarafın sahibinin oğlu Rüzgar. Birinci başta hoppa vicdansız sorumsuz görünüyor lakin aslında ince ve yaralanmaya hazır bir ruhu var. Rüzgar, güzel niyetli, yardım sever biri. İstanbul’a taşındıktan sonra pederinin zenginliğinin nimetlerinden ziyadesiyle yararlanmaya başlamış olsa da özünü hiç kaybetmemiş. Doğruluk peşinde, çok çalışmaktan gocunmayan, adaletli olmayı önemseyen biri. En büyük zaafı pederi.

NALAN DEMİRCİ (EDA ŞÖLENCİ)

25 yaşında. İstanbul’da iki yıllık bir üniversite okumuş. Sonrasında memleketi Sivrihisar’a geri dönmek alanına bir işe girmiş burada. Bir plazada çalışıyor, son radde havalı prezantabl bir kent hatunu artık. Nalan, büyürken ailesinin beceriksizlikleri yüzünden etrafındakiler tarafından çok horlanmış, ezilmiş. Yıllarca kendini nahoş ve kıymetsiz görmüş. İstanbul’da her şeye tekrar başlamak istemesinin sebebi bu. Gayrısının desteği olmadan ayakta durabileceğini bilmiyor şimdi, bu yüzden mütemadi birilerine tutunma derdinde.

Şık ve narin bir hatun. Bakımlı, şık elbiseler giymeyi seven, uzun topuklulara, büyük aksesuarlara bayılan bir stili var.

FIRAT YILDIZ (OKTAY ÇUBUK)

20 yaşında. Eskişehir, Bozüyüklü. Boşanmış bir ana pederin evladı. Bütün çocukluğunu ana pederinin hengameleri arasında geçirmiş. Sorumsuz ve vurdum duymaz görünüyor, çoğunlukla da o denli aslında. Lakin laf konusu paha verdiği kişiler olduğunda yapamayacağı şey yok. Uzun vade bir işte tutunamıyor, yazları yazlık mekanlara çalışmaya gidiyor. İki yıllık bir üniversitede okuyor, lakin bitirebilecekmiş üzere görünmüyor. Son radde zeki ancak zekasını göstermektense bir serseri üzere anılmayı tercih ediyor..

ÇİÇEK EKMEKSİZ (DENİZ ALTAN)

19 yaşında. Yusuf’un memleketlisi. İstanbul’da Moda Tasarımı okuyor. Divane dolu, kabına sığmayan bir kız. Hiç durmadan saatlerce konuşabilir. Moda konusunda yetenekli, fakat havai yapısı yüzünden bir şeye odaklanıp kendini geliştirmek tarafına koldan kısma atlıyor. Taşraya sığamayacak kadar büyük hayalleri var, hırslı da… Geçmişte kalan olmaktan hoşlanmıyor, hırsları için saçma ya da tehlikeli şeyler yapmaktan geri durmuyor. Lakin günah yaptığını anladığında da çöküşü hırsı kadar büyük oluyor. Çabucak dağılmaya, bunalıma girip yataktan çıkmayacak noktaya gelmeye hazır bir yapısı var. Uçlar da yaşıyor, hislerini da hırslarını da dengelemekte zorlanıyor aslında.

Kaynak Sözcü

Yorumunu buraya yazabilirsiniz!

Please enter your comment!
Please enter your name here